fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Je úplne normálne, keď sa hádate, len to nikdy nerobte pred deťmi, hovorí pápež František

Máte tip? napíšte nám mailom

Pápež František sa vo svete teší obľube vďaka svojim nekonvenčným názorom. Za hlavu katolíckej cirkvi bol zvolený v roku 2013 a v roku 2005 bol v konkláve druhý za Benediktom XVI.

Prvý pápež latinskoamerického pôvodu sa na verejnosti často vyjadruje k aktuálnym udalostiam a nezatvára oči pred nekalým dianím. Počúvajúcim dáva rady do života a aj tentokrát sa jeho slová rozšírili do sveta.

Pápež odkázal rodičom, že je prirodzené skočiť si do vlasov, ale nemali by to robiť pred svojimi deťmi. Takisto vyzval matky, aby sa nestránili a dojčili svoje plačúce deti aj priamo v Sixtínskej kaplnke.  Urobil tak v nedeľu 13. januára na slávnosti krstu Pána, kedy krstil 27 novorodeniatok.

Pápež je nekonvenčný. Odkázal matkám, aby svoje deti kojili pokojne aj vo vnútri Sixtínskej kaplnky. Zdroj: wikimedia.org

„Ak plačú od hladu, nakojte ich. Matkám hovorím: dojčite svoje deti. Pán to tak chce”, povedal.  Taktiež apeloval na rodičov, že prijali dôležitú úlohu prenosu viery na svoje deti, ktorá sa začína doma, v rodine. Opísal úzkosť dieťaťa, ktorou prechádza, keď je nedobrovoľným svedkom rodičovskej hádky.

„Chcel by som vám poradiť – prepáčte, ale odporúčam to – nikdy sa nehádajte pred deťmi, nikdy.”

„Je normálne, že sa rodičia hádajú, opak by bol čudný. Robte to, ale tak, aby to nepočuli a nevideli.”

„Neviete, ako veľmi trápi dieťa, keď vás vidí.”

Rodičia by mali deti ochrániť pred svojimi vlastnými spormi. Zdroj: wikimedia.org

Nie je to prvýkrát, čo dal pápež František radu párom, poskytuje ich celkom frekventovane. Často zdôrazňuje, že páry by sa mali naučiť pravidlu jednoduchých slov ako “prosím”, “ďakujem” a “je mi to ľúto”, a nikdy by do postele nemali ísť nahnevaní.

Prečítajte si tiež:
S Teslou do kempu? Model Roamer bude najrýchlejšie obytné vozidlo na svete

Zdroj: dailymail.co.uk

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií