fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Platonická láska je skutočne veľmi bolestivá. Ako sa z toho dostať?

Platonická láska vie človeka poriadne potrápiť. Ako sa z nej dostať?

Máte tip? napíšte nám mailom

Platonická láska a nenaplnené predstavy o vzťahu s človekom, s ktorým ste reálne vo vzťahu nikdy neboli… Aj človek, s ktorým ste v skutočnosti nikdy netvorili pár, vám dokáže zlomiť srdce. Pokiaľ sa vám to stalo a vy ste zrazu uviazli “vo vzťahu,” ktorý sa odohráva iba vo vašej hlave a nemá ani len vidinu reálneho naplnenia, treba sa pohnúť ďalej. Pomôcť vám môžu aj tieto rady.

Bolestivá platonická láska – rady, ako sa z nej dostať

1. Spýtajte sa seba, prečo na danú osobu vôbec myslíte

Myslíte si, že danú osobu milujete? Určite nie, je to príliš silné slovo… Zamilovali ste sa do svojej predstavy o danom človeku? Áno, to je presne to, čo sa vám prihodilo. Mali by ste si teda otvoriť oči a pozrieť sa na dotyčného takého, aký je v skutočnosti a prestať si vytvárať ďalšie a ďalšie predstavy. Je totiž veľmi pravdepodobné, že realita sa od vašich vlastných vidín líši a vy jej musíte čeliť priamo.

2. Pouvažujte nad tým, čo vlastne chcete

Vaša platonická láska, ktorá má aj jasnú podobu a meno, má vo vašich vidinách aj isté vlastnosti. A tu prichádza na rad otázka – Sú tieto vlastnosti reálne? Zrejme totiž ide len o vlastnosti, ktoré očakávate od svojej pravej lásky. To ale vôbec neznamená, že nimi disponuje aj človek, ktorého platonicky milujete!

Prečítajte si tiež:
Šokujúce štatistiky pornografického priemyslu: Katolíci ho sledujú viac ako ateisti!

3. Nepotrebujete kráľa na to, aby ste boli kráľovná (a naopak)

Hľadáte princa na bielom koni (alebo princeznú), no on (ona) nie a nie prísť? Raz príde a bude to v momente, v ktorom to budete najmenej čakať. Nebojte sa opustiť “vzťah,” ktorý je len vo vašej hlave a buďte radšej single. Otvorte svoju myseľ i oči a dajte vo svojom živote priestor ľuďom, ktorí o vás majú skutočný záujem. Niekedy totiž máme šťastie rovno pred nosom, no sme tak zaslepení, že to nevidíme.

4. Vystúpte zo svojej komfortnej zóny

Jasné – sladké a dokonalé predstavy sú oveľa lákavejšie než realita, no ak sa chcete z tohto nepriaznivého stavu, ktorý zažívate dostať, vaše predstavy musia ísť bokom. Musíte vystúpiť zo svojej komfortnej zóny a pripustiť si fakt, že človek, ktorého platonicky milujete, nie je vôbec, ale vôbec taký, akého si ho predstavujete. Navyše možno ani nie je single, či ani netuší o vašej existencii.

5. Ak s tým nechcete robiť nič, nechajte to ísť

Pokiaľ máte pocit, že ste si s dotyčnou osobou súdení, tak to vyskúšajte – zabojujte. Pozvite ju niekam von, porozprávate sa, pričom zistíte, aká v skutočnosti je. Ak sa ale z nejakého dôvodu na to necítite – či už sa bojíte, hanbíte alebo čokoľvek iné, potom sa musíte tohto platonického vzťahu nadobro vzdať a dať mu raz a navždy zbohom.

Prečítajte si tiež:
Ako spoznať ženu? 50 otázok, ktoré by si mal položiť žene
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj BUSTLE
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií