Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Po čom túži žena?

Denne sa stretávam s otázkami od mužov: „Čo vlastne žena chce? Po čom túži?“ Niekedy ide len o nevinné otázky, niekedy o jednu konkrétnu, a niekedy je muž len unavený neustálym zisťovaním ženskej predstavy o šťastí..

A ona? Možno si si myslel, že dnešná „novodobá žena“ túži po všetkom tom pozlátku, ktoré sa dá speňažiť, ale skutočnosť ťa nebude stáť príliš veľa peňazí.

Už ako malá snívala o princovi na bielom koni. Dnes chce teba, kľudne aj na vetroni. Túžila po tom, že ju niekto na zámok príde zachrániť. A dnes? Stačí, ak sa pri jej dome len nachvíľu pristavíš. Snívala o šperkoch od výmyslu sveta. Dnes spokojne po výpredajoch lieta. Nepotrebuje posledný model lodičiek, a ani tvoj vypísaný šek. Túži po tvojej pozornosti, po čase, a hlavne prítomnosti. Sníva o tom, že v hektickom dni si vyhradíš pre ňu tú jednu chvíľu, ktorá bude patriť len vám dvom. Je ochotná na zachovanie tvojho pocitu mužnosti stať sa občas bezradnou, a zabudnúť na bontón. Túži po tvojom rešpekte viac – ako slove presladkom. Túži po tých malých momentoch, spoločných chvíľach, po mene, ktoré si vymyslel iba pre ňu . Túži po tvojom rannom úsmeve, po pocite, že sa ti od nej nechce odísť ani z postele. Túži po malých odkazoch nalepených pri odchode na stene. Túži po mužovi, ktorý si po hádke spomenie, že na začiatku práve ona znamenala pre neho tak veľa. Túži po niekom, s kým to bude klapať aj po rokoch, keď nastane na tvárach zmena. Túži po tvojom čase, po tvojom úsilí, po tvojej snahe, po pocite, že to medzi vami je to pravé. Po kvete ktorý si našiel cestou domov, po zážitku o ktorom sa s ňou doma podelíš. Po telefonáte uprostred dňa, po pocite, že ti chýba, po láske ktorá nepozná slovo „nemožné“, po úsilí skúsiť žiť tak, že spoločná snaha všetko premôže. Túži po obyčajnom živote, v ktorom okrem matérie fungujú city. Sníva o láske ktorá nemá pravidlá. Vráti sa znova, odpúšťa, a občas lieta na krídlach. Nie vždy ideálna, ale napriek tomu – reálna.

Život je často príliš ťažký na to, aby sme ho prešli celý osamote. Preto Boh stvoril ženu. Aby sme si tú cestu trocha okorenili, zľahčili, mali sa na koho občas naštvať, potom sa vydať každý svojou vlastnou cestou, a nakoniec zistiť, že bez toho druhého to aj tak fungovať nebude. Môžeme mať peňazí od výmyslu sveta, preplnený diár, a tony kamarátov, ale ten pocit, že niekomu záleží je jednoducho na nezaplatenie.

Ona …nepotrebuje sladké slová, ale reálne činy,

len tak bez príčiny

…a už vôbec nepotrebuje byť ľutovaná,

túži „len“ po tej starodávnej láske, a po pocite, že je milovaná.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií