Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Po stopách Johna Greena, alebo ako dobyť srdce čitateľa

Príbeh Harry Potter od autorky J.K.Rowling pozná snáď už každý. „Chlapec, ktorý prežil,“ veta, ktorá najviac vystihuje celé dielo.

Ale zabudnime teraz na čary a kúzla, pretože na rad prichádza osobnosť, ktorej veta znie: „čo kniha, to film.“

John Green je americký spisovateľ, vlogger a tvorca online výučbových videí. Narodil sa v Indianapolise. Po absolvovaní vysokej školy pracoval päť mesiacov ako študentský kaplán v detskej nemocnici, keď sa zapísal na bohosloveckú školu (aj keď vlastne do nej nikdy nechodil). Mal v úmysle stať sa kňazom, ale jeho skúsenosti v nemocnici s deťmi, ktoré trpia na nevyliečiteľné choroby, ho inšpirovali aby sa stal autorom a neskôr napísal Na vine sú hviezdy. Je držiteľom viacerých významných literárnych cien, bol tiež dvakrát finalistom literárnych cien denníka Los Angeles Times. Spolu s bratom Hankom tvorí jednu z najobľúbenejších online videorelácií.

V roku 2014 bol zaradený do zoznamu 100 najvplyvnejších ľudí na svete podľa časopisu Time.

Medzi jeho najväčšie diela nepochybne patria Kam zmizla Aljaška, Poučka o podstate predvídateľnosti Katherín, Na vine sú hviezdyPapierové mestá

Sotva stihne uschnúť atrament na poslednej strane Greenovej čerstvej novinky, vojna filmárov sa začína.

NA VINE SÚ HVIEZDY patrí medzi najsilnejšie trháky filmového plátna.

Príbeh o Hazel, ktorej v trinástich rokoch diagnostikovali rakovinu štítnej žľazy v štvrtom štádiu. Pripravovala sa na vlastnú smrť. Potom sa stal medicínsky zázrak a metastázy v pľúcach sa jej zmenšili. Odvtedy nechodí do školy, nemá priateľov a nevie, ako vyzerá normálny život. Je hadičkami pripútaná ku kyslíkovej fľaši a užíva silné lieky, aby sa nádory nerozširovali. Na nenávidenom stretnutí podpornej skupiny pre pacientov s rakovinou však spozná Augusta Watersa. Mladík má štýl, chorobu na ústupe a oči len pre ňu. S ním začne objavovať dosiaľ nepoznaný svet lásky na pomedzí života a smrti.

https://www.youtube.com/watch?v=DtcQmmitftc

Sfilmovanie knihy Kam zmizla Aljaška sa plánuje na rok 2016

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií