fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Počas Vianoc máme viac času nie len na blízkych, ale aj na seba. Toto sú spôsoby, ako ho môžeš využiť

Máte tip? napíšte nám mailom

Vianoce znamenajú okrem rodiny, darčekov, priateľov, jedla, sviečok, stromčeka a pohody aj viac voľného času, ktorý nemusíte tráviť v práci. Väčšinu z tohto času venujeme rodine a blízkym, mali by sme si však počas Vianoc vyhradiť čas aj na vlastný oddych a venovať sa sami sebe. Toto je niekoľko spôsobov, ako môžeš regenerovať počas sviatkov nielen svoje telo, ale aj ducha.

Čas na knihu

Knihy sú ideálnym spoločníkom v každej voľnej chvíli. Občas nás niečo nové naučia, inokedy nás zas prenesú do vzdialených a vymyslených svetov a potešia našu fantáziu. Kniha je skvelým spôsobom, ako si oddýchnuť a ukradnúť chvíľu pre seba. Okrem toho nakopnú našu slovnú zásobu a zlepšia vyjadrovanie. Kniha je skvelým spôsobom, ako tráviť voľný čas a rozvíjať svoju fantáziu, schopnosti a ducha.

Masáže, wellness, sauna

Skvelý spôsob relaxu pre tých, ktorí manuálne pracujú a potrebujú si oddýchnuť najmä fyzicky. Masáže uvoľnia vaše svaly, wellness pomôže zrelaxovať tvojej mysli. Sauna zas pomôže pokožke a krvnému obehu.

Filmy, deka a dobré jedlo

Dobré jedlo si nemusíte vychutnávať len v spoločnosti. Niekedy je najlepšou formou relaxu zapnúť si dobrý a nenáročný film, ľahnúť si pod deku a dať si dobré jedlo. Prípadne si k nemu môžeš dať pivo a bude ti ešte lepšie. Hýčkaj sa, daj si niečo, čo si dávaš len v špeciálne príležitosti. Určite si poriadne oddýchneš.

Prečítajte si tiež:
Kate Middleton: jej najmladší syn jej robí obrovské starosti

Šport

Šport je skvelým spôsobom, ako si aktívne oddýchnuť a vychutnať chvíle samoty a času pre seba. Vyber sa na plaváreň, alebo si zájdi do lesa zabehať. Prípadne si môžeš sadnúť na bicykel a vybrať sa kamkoľvek budeš chcieť. (Ak ti to samozrejme počasie dovolí.) Stráv aktívne čas osamote, ktorý ti pomôže oddýchnuť si a nakopnúť sa do ďalších dní.

Foto: Pexels

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií