fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Počítanie ovečiek pred spaním: Ako sa to vlastne robí?

Máte tip? napíšte nám mailom

Často sa sťažujete známym, že nemôžete zaspať? Určite ste už mnohokrát počuli radu: „Počítaj ovečky!“ Skúšali ste to ale niekedy v praxi? Ako teda na počítanie ovečiek podľa internetu?

Táto fráza sa už stala akýmsi klišé. Je to dobre známa rada, nad ktorou sa v súčasnosti len pousmejeme a premýšľame nad inými spôsobmi, ako zaspať. My sme sa však na tento trik našich starých materí pozreli detailnejšie.

ovce
Zdroj: pexels.com

Hľadali sme, našli sme

Nech vám príde nápad pátrať po návode na počítanie oviec akokoľvek absurdný, Google sa, samozrejme, nedal zahanbiť ani v tomto prípade. Naše kroky nasmeroval na dobre známu stránku wikiHow. Tam je dokonca proces rozpísaný do prehľadných krokov. Po tom, ako si nájdete pohodlnú pozíciu na spanie, postup by mal byť nasledovný:

1. Predstavte si prostredie

Zatvorte oči a predstavte si lúku s plotom. Na lúke sa pasú ovce. Pasienok by mal byť zelený s množstvom trávy. Plot môže byť biely alebo inej farby, podľa vášho výberu. Môžete si tiež predstaviť oblohu a okolie pasienku, napríklad stromy, vidiecku cestu a podobne.

Prečítajte si tiež:
Slovenský poslanec dal facku známemu provokatérovi. Internet sa na tom zabáva!

2. Predstavte si ovečky

Predstavte si stádo kučeravých bielych oviec pasúcich sa na lúke, ktorú ste si vizualizovali.

počítanie ovečiek
Zdroj: wikiHow

3. Počítajte ovečky

A konečne sa dostávame ku koreňu veci. WikiHow radí počítať postupne každú ovcu, ktorá sa nachádza na lúke. Údajne si tiež môžete predstavovať, ako ovečky skáču cez plot a počítať každú jednu, ktorá skočí. Niektorí psychológovia dokonca radia počítať odzadu.

4. Zhlboka dýchajte

Posledná rada wikiHow v súvislosti s počítaním ovečiek sa týka dýchania. Pri každom započítaní ovce sa zhlboka nadýchnite. Kým prejdete na druhú, urobte výdych. To by malo vaše telo upokojiť a pripraviť ho na spánok.

Samozrejme, berte tento článok s rezervou. Jeho cieľom skôr bolo vyvolať na vašej tvári úsmev, než aby ste to skutočne pravidelne praktizovali. Dnes existujú oveľa účinnejšie uspávacie metódy, než počítanie ovečiek. Za skúšku ale nič nedáte, čo poviete? Podeľte sa s nami v komentároch, ako to išlo.

Zdroj: vysetrenie.zoznam.sk, wikihow.com

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií