Pokora, vďačnosť a predstavivosť ako cesta k úspechu

Pokora, vďačnosť a predstavivosť ako cesta k úspechu

Ľudstvo sa po stáročia snaží odhaliť tajomstvo úspechu. Všetci chceme byť šťastní, zdraví a bohatí, aj keď tieto dary nakoniec využijeme rôznym spôsobom. Naozaj k tomu stačia tri veci ?

Pamätáte si ešte knihu Tajomstvo ? Koncept, ktorý hovorí o novom pohľade na ľudskú myseľ a jej schopnosti ovplyvňovať našu realitu. Táto malá príručka pokračovania rozprávkových príbehov : ,, A žili šťastne až do smrti.” sa stala kultovou. Nepoznám takmer nikoho, kto by ju ešte nečítal, alebo inak nenahliadol do Tajomstva pozitívneho myslenia. Je však umenie ovládať svoje myšlienky jediným čo potrebujeme, aby sme mali v živote všetko, po čom túžime ?


Zdroj : Pixabay

,,Niečo tam chýba.”

Ak sa ponoríte do skúmania rôznej novodobej motivačnej literatúry s tematikou úspechu, šťastia alebo sebalásky, každá obsiahne spojenie troch základných prvkov alebo praktík, ktoré vám pomôžu dostať sa k cieľu. Samozrejme je nutné ich dodržiavať. Pokora, vďačnosť a predstavivosť.

Zdroj : Pixabay

,, Ak chceš oheň, škrtni zápalkou.”

Pokora je vnútorné bohatstvo, s ktorým sa človek rodí, no postupom času ho odhadzuje, aby ho následne znovu objavil. Je to dar stíšiť sa a napriek tomu prinášať posolstvá. Pokora je opakom pýchy a vyvyšovania sa nad ostatných. Stav, kedy nie sme viac ani menej. Neporovnáme sa, lebo poznáme svoju hodnotu. Na pokoru treba ale dozrieť, rovnako ako na vďačnosť. Byť skutočne vďační môžeme len pokiaľ to naozaj cítime. Povedať ďakujem vie aj cvičená opica alebo hovoriaci papagáj, ale cítiť vo svojom srdci radosť a vďačnosť je umením a modlitbou zároveň. Je to ako AMEN, ktoré umocní kúzlo všetkých slov pred ním. Tieto dve schopnosti : pokora a vďačnosť by sme mohli priradiť k emočným danostiam. Ak k nim pridáme lásku, POKRAČOVANIE NA DRUHEJ STRANE

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Chceš byť úspešný, no nevieš ako na to? Úspech v 8 krokoch
Google+ Linkedin

Spisovateľka, autorka básnickej zbierky Tisíc podôb ženy, textárka, redaktorka, žena, mama, sestra, priateľka vo všetkých svojich odtieňoch a náladách. Písanie je spôsob akým sa spájam so sebou aj so svetom zároveň. Milujem tento akt spolupatričnosti a harmónie tvorený slovami a umocnený nadšením. Som Slovenka, preto SLOVO je to, čo mám a môžem rozdávať svetu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*