fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pokora, vďačnosť a predstavivosť ako cesta k úspechu

Máte tip? napíšte nám mailom

Ľudstvo sa po stáročia snaží odhaliť tajomstvo úspechu. Všetci chceme byť šťastní, zdraví a bohatí, aj keď tieto dary nakoniec využijeme rôznym spôsobom. Naozaj k tomu stačia tri veci ?

Pamätáte si ešte knihu Tajomstvo ? Koncept, ktorý hovorí o novom pohľade na ľudskú myseľ a jej schopnosti ovplyvňovať našu realitu. Táto malá príručka pokračovania rozprávkových príbehov : ,, A žili šťastne až do smrti.” sa stala kultovou. Nepoznám takmer nikoho, kto by ju ešte nečítal, alebo inak nenahliadol do Tajomstva pozitívneho myslenia. Je však umenie ovládať svoje myšlienky jediným čo potrebujeme, aby sme mali v živote všetko, po čom túžime ?

Zdroj : Pixabay

,,Niečo tam chýba.”

Ak sa ponoríte do skúmania rôznej novodobej motivačnej literatúry s tematikou úspechu, šťastia alebo sebalásky, každá obsiahne spojenie troch základných prvkov alebo praktík, ktoré vám pomôžu dostať sa k cieľu. Samozrejme je nutné ich dodržiavať. Pokora, vďačnosť a predstavivosť.

Zdroj : Pixabay

,, Ak chceš oheň, škrtni zápalkou.”

Pokora je vnútorné bohatstvo, s ktorým sa človek rodí, no postupom času ho odhadzuje, aby ho následne znovu objavil. Je to dar stíšiť sa a napriek tomu prinášať posolstvá. Pokora je opakom pýchy a vyvyšovania sa nad ostatných. Stav, kedy nie sme viac ani menej. Neporovnáme sa, lebo poznáme svoju hodnotu. Na pokoru treba ale dozrieť, rovnako ako na vďačnosť. Byť skutočne vďační môžeme len pokiaľ to naozaj cítime. Povedať ďakujem vie aj cvičená opica alebo hovoriaci papagáj, ale cítiť vo svojom srdci radosť a vďačnosť je umením a modlitbou zároveň. Je to ako AMEN, ktoré umocní kúzlo všetkých slov pred ním. Tieto dve schopnosti : pokora a vďačnosť by sme mohli priradiť k emočným danostiam. Ak k nim pridáme lásku, POKRAČOVANIE NA DRUHEJ STRANE

Prečítajte si tiež:
Malý chlapec prišiel do súťaže "Hlas" a podal neuveriteľný výkon. Z tohto budete mať zimomriavky

zázraky sú na svete. Naopak predstavivosť súvisí práve s našou mysľou. Vizualizácia je účinný spôsob ako prenášať myšlienky do reality. Ako sa hovorí :,, Ak si to dokážeš predstaviť, potom je to reálne.” Každá vec bola pôvodne myšlienkou. Vizionári sú ľudia, ktorí prinášajú nápady a vízie, ktoré buď sami alebo s pomocou niekoho uskutočňujú. Aj autori science- fiction sú vlastne vizionármi, iba ich predstavy nakoniec uskutoční niekto iný a omnoho pozdejšie.

Lenže vizualizácia bez pokory, lásky a vďačnosti by nebola ničím. Každý oheň potrebuje zápalku. Tou zápalkou sú naše emócie. Mnohí lektori a guruovia súčasnosti tvrdia, že ak chceme byť bohatí, nemali by sme si predstavovať bankovky nastrkané do ponožky pod vankúšom, ale pocit slobody a možností, ktoré nám dávajú!

Ak chcete úspech, škrtnite zápalkou ! Cíťte ho v kostiach aj vo svojom srdci a hýbte sa !

                                    Zdroj : Giphy

Značka : ,,Hlavne rýchlo a jednoducho.”

Problém je, že všetci chceme všetko HNEĎ ! Bez námahy a  časového overenia. Predstavte si, že naše priania by sa plnili na počkanie ? Koľkými zbytočnosťami by sme mali zaprataný dom, do koľkých prác by sme naraz museli chodiť a koľko milencov by sa váľalo v našich posteliach. Je to akoby ste navigovali šoféra spôsobom :,, Do ľava, nie do prava, nie nie rovno, rýchlo sa otočme….” Skrátka KATASTROFA ! Priania musia dozrieť, musia mať čas vyrásť do želaných rozmerov a my ich zatiaľ musíme zalievať prácou a láskou!

Čas v procese plnenia želaní pôsobí ako skúška správnosti a vďaka nej náš život nebude pripomínať ,,Sacondhand” nepotrebných želaní. Všetko je veľmi jednoduché, no s rovnakou ladnosťou musíme k tomuto ,,kúzlu pristupovať my sami”

,,Pár trikov, alebo urýchľovačov.”

Cvičenie na VIZUALIZÁCIU :

Prečítajte si tiež:
Angela Nikolau robí najnebezpečnejšie selfie, aké ste kedy mohli vidieť! Fotí sa tam, kde by ste to nečakali...

Umývajte riad a trénujte svoju pozornosť. Môžete to vykonávať pri akejkoľvek inej činnosti, no táto je veľmi efektívna. Pri troch tanieroch sa sústreďte plne na to, čo robíte. Všímajte si obrysy taniera, všetky nečistoty, ktoré z neho chcete zmyť,  jeho štruktúru… Potom ďalšie tri taniere, poháre alebo príbory umývajte bez plnej pozornosti. Predstavte si dom svojich snov alebo auto po ktorom túžite. Predstavte si ako vyzerá, všetky detaily. Ako sa po tom dome prechádzate, smejete sa s deťmi, varíte v kuchyni alebo jazdíte krajinou vo vysnívanom aute. Potom znova sústreďte svoju myseľ na umývanie riadu. Toto cvičenie je výborné na koncentráciu ale aj na vycibrenie vizualizácie.

Formulky na VĎAČNOSŤ, LÁSKU a POKORU:

,, Ďakujem za všetko čo mám, za svoj život a možnosti, ktoré mi ponúka. Viem, že všetko je presne také aké má byť a všetko má svoj význam. Ďakujem, že toto dobrodružstvo je moje a ja som súčasťou týchto zázrakov.”

,, Milujem svoj život, seba a všetko, čo ma obklopuje. Láska je vo všetkom, čo robím a čo ma obklopuje. Láska je spôsob akým myslím a konám a darom, ktorý za takýto život dostávam.”

,, Prijímam pokoru. Nie som viac ani menej. Mám svoju hodnotu. Som presne taká/ý aká/ý mám byť. ”

Takéto pozitívne tvrdenia nám môžu pomôcť preladiť z negatívneho myslenia na to naše želané pozitívne.

,,Nezabudnite však, že nedostávame iba to, čo si želáme. Dostávame to, čo potrebujeme. A tak je to dobre !”

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií