Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prečo by mali ženy piť pivo?

Vedci z University of Gothenburg zistili, že ženy ktoré pijú 2 pollitrové pivá týždenne majú oveľa nižšie riziko srdcového infarktu. Ich riziko je o 30% nižšie než už tvrdých alkoholičiek a absolútnych abstinentiek.

Vedci sa zamerali na 1500 žien v sledovanom období od roku 1968 až 2000. Šlo o skupinu žien v strednom veku. Výsledky z 32 ročného výskumu ukazujú, že počas sledovaného obdobia malo 185 žien infarkt, 162 žien dostalo mŕtvicu, 160 žien dostalo cukrovku a 345 ženám bola diagnostikovaná rakovina.

Vedci zistili štatistickú súvislosť medzi vysokou spotrebou liehovín, definovanú viac ako dvakrát do mesiaca spôsobuje takmer o 50% vyššie riziko úmrtia na rakovinu v porovnaní s tými, čo pijú menej.

Výskum, tiež poukazuje na to, že ženy, ktoré pili pivo v priemere dvakrát do týždňa mali o 30% nižšie percento infarktu než ženy, ktoré pili pivo oveľa častejšie alebo vôbec.

Štúdia bola zverejnená v magazíne  škandinávskej primárnej zdravotnej starostlivosti v júli 2015.

ženy piť pivo

Zdroj: dailymail.co.uk Foto: nightlife-cityguide.com,

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií