fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Predpoveď počasia na Štedrý deň. Takéto budú Vianoce

Vianočné sviatky sa blížia a čím bližšie sú Vianoce, tým presnejšia je predpoveď počasia. Predpoveď na Štedrý deň sa už dnes črtá a je pomerne jasné, čo nás na Vianoce čaká a čo nás neminie.

Máte tip? napíšte nám mailom

Vianoce sa už nezadržateľne blížia a spolu s tým vrcholí nákupná horúčka, ktorá definitívne skončí s blížiacim sa lockdownom. Tohtoročné Vianoce budú iné, ako sme zvyknutí, ale počasie by malo byť pomerne typické pre Vianoce.

Stáva sa totiž pravidlom, že Vianoce sú uplynulé roky väčšinou teplé a teplotne nadpriemerné a ochladenie vždy príde počas alebo po vianočných sviatkoch a takto by to malo byť aj tento rok.

Až do Vianoc sa počasie v našej oblasti nebude výraznejšie meniť. Počasie by mala ovplyvňovať oblasť vysokého tlaku vzduchu, okolo ktorej bude do našej oblasti od juhu až juhozápadu prúdiť teplý vzduch.

Zmena príde tesne pred Vianocami, kedy cez naše územie postúpia jednotlivé fronty a až ten štedrovečerný prinesie výraznejšiu zmenu v charaktere počasia na našom území.

Pred Štedrým dňom by cez našu oblasť mal postupovať teplý front, ktorý prinesie na mnohé miesta nášho územia upršané počasie a teploty nad hranicou dlhodobého normálu.

Denné teploty by sa v utorok a v stredu budúceho týždňa mali pohybovať od +3 do +10 °C a nočné teploty by sa mali pohybovať od +5 do -1 °C. V noci by tak malo mrznúť len v najchladnejších oblastiach nášho územia.

Prečítajte si tiež:
Nad Stredomorím vzniká obdoba hurikánu. Medikán môže spustošiť Grécko

Na Štedrý deň by mal cez naše územie postupovať studený front. Ten prinesie zamračené a upršané počasie na mnohé miesta nášho územia. Tohtoročný Štedrý večer by tak mal byť na blate.

Až následne príde zmena. Keďže na Štedrý deň bude cez naše územie postupovať studený front, tak to už značí to, že za ním sa ochladí. Hneď na 1. sviatok vianočný by do našej oblasti mal preniknúť chladnejší vzduch od severozápadu po okraji tlakovej níže so stredom nad Pobaltím.

Tento príchod studeného vzduchu by mal priniesť ochladenie a pokles hranice sneženia aj do najnižších polôh.

Tohtoročný Štedrý deň by tak mal byť na našom území upršaný a na blate, no vo zvyšné vianočné dni je nádej na ochladenie a príchod snehu aj do najnižších polôh.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií