fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Preliezačky či dom na strome. 10 nápadov, ktoré vaše ratolesti zaručene vyženú von

Máte tip? napíšte nám mailom

Počítače, tablety, Playstation či Xbox. Dnešné deti trávia svoj voľný čas úplne inak, než sme zvykli tráviť my. Prinášame vám zopár fínt, vďaka ktorým zaručene doma neobsedia.

1) Domček na strome

Vytvorte svojmu dieťaťu priestor, v ktorom by mohlo rozvíjať svoju fantáziu a tráviť dlhé chvíle s maľovankami, súrodencom či kocúrom. Čerstvý vzduch a príroda dokonalo doplnia to, čo si elektronika v detských rukách tak kruto berie.

2) Pieskovisko

Miesto, kde sa z každého dievčatka stáva pekárka a z každého chlapca cestný konštruktor. Stačí piesok, zopár formičiek, lopatka a máte postarané. Počas grilovačiek je to skvelé miesto, kde sa budú vaše deti, aj deti vašich známych zabávať.

zábava pre deti na záhrade
Zdroj: unsplash.com/Ostap Senyuk

3) Hojdačka

Jedna z klasík, ktorá by na žiadnej záhrade nemala chýbať. Pre malé deti je to adrenalínový zážitok, pri ktorom sa nohami dotýkajú neba a pre tie staršie pokojné miesto na učenie do školy či čítanie kníh. Jediné, čo potrebujete, je drevená doska a pevné lano.

zábava pre deti na záhrade
Zdroj: unsplash.com/Myles Tan

4) Preliezačky

Občas sa nájde čas na to, aby ste so svojím dieťaťom navštívili mestské ihrisko. Prečo ho však nevyrobiť rovno na vašej záhrade? Dajte svojmu manželovi do rúk kladivo, oblečte si montérky a pustite sa do práce. Aj také stavanie môže byť skvelou rodinnou zábavou, ktorá utuží vzťahy.

Prečítajte si tiež:
Nemecké mesto sa pýši semaformi s podobizňou Elvisa. Nebol to vôbec lacný špás
zábava pre deti na záhrade
Zdroj: unsplash.com/Hudson Roseboom

5) Statický bager

Ak máte pieskovisko, takýto bager je skvelým doplnkom. Pospájajte kovové trubice a skrutky podľa svojich predstáv. Vaše dieťa vám bude prenáramne vďačné.

zábava pre deti na záhrade
Zdroj: unsplash.com/Jens Johnsson

6) Hojdačka pre dvoch

Máte na záhrade len jeden strom, no deti máte viac? Dobre viete, že na jednej hojdačke by sa naťahovali dlhé hodiny. Prečo teda nevytvoriť takúto pre dvoch? Premeňte pre ne obyčajnú záhradu na miesto plné zábavy a vaše ratolesti vám budú do smrti vďačné za skvelé detstvo, ktoré ste im dali.

Zdroj: unsplash.com/Jessica Wilson

7) Pavúčia sieť

Malí objavitelia lezú po rôznych prekážkach veľmi radi. Pripevnite k doskám alebo hrubým konárom stromu sieť z pevného lana. Váš malý pavúčik si príde na svoje. Sieť môžete doplniť o iné drevené doplnky, ktoré by ulahodili lezeckým nárokom vášho dieťaťa.

zábava pre deti na záhrade
Zdroj: unsplash.com/Rashid Sadykov

8) Šmykľavka

Bola súčasť detstva každého z nás. Je možno náročnejšia na výrobu, pretože nie je jednoduché zohnať typický zahnutý kus plastu alebo kovu, po ktorom by sa dalo šmýkať. Dnes však existuje množstvo stránok, kde si potrebné veci dokážete objednať.

Prečítajte si tiež:
Pristrihnite mi krídla, prosím ... - blog
zábava pre deti na záhrade
Zdroj: unsplash.com/Luke Southern

9) Kuchynka

Možno ste sa kedysi za domom pri traktore hrali na kuchárku a dážďovky pre vás boli dekoráciou na blatových tortách. Takáto malá kuchynka môže túto dievčenskú aj chlapčenskú hru posunúť na úplne inú úroveň. Zbúchajte z dosák jednoduchú linku, použite starý drez a riad, ktorý nepotrebujete. Omnoho lepšie, než kuchynka Barbie.

zábava pre deti na záhrade
Zdroj: pinterest.com

10) Hobití domček

Ak sa bojíte, že by vaše dieťa z domu na strome spadlo, je tu aj iná alternatíva. Malinký domček na dvore je dokonalé miesto, kde vaše dieťa môže tráviť svoj voľný čas. A pre fanúšikov Pána prsteňov je to viac, než len splnený sen.

Zdroj: geekgirlpenpals.com
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií