fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Premiér Igor Matovič dnes s delegáciou odletel na prvú zahraničnú cestu do Česka

Igor Matovič dnes absolvoval vôbec prvú zahraničnú cestu s delegáciou. Jeho prvá cesta smerovala tradične do Českej Republiky.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na letisku v Prahe  ho privítal veľvyslanec SR v Prahe Peter Weiss. Priamo z letiska slovenský premiér spolu s delegáciou pokračovali do Kramářovej vily, kde ho privítal premiér Andrej Babiš.

Matovič mal s Babišom rozoberať aktuálnu situáciu okolo pandémie koronavírusu a situáciu na hraniciach. Na programe mali aj návrh dlhodobého rozpočtu Európskej únie.

o
zdroj: facebook.com/obycajni.ludia.a.nezavisle.osobnosti/

Zloženie delegácie

Zaujímavosťou je, že v delegácii je aj konzílium odborníkov. Člen permanentného krízového štábu Robert Mistrík informoval, že konzílium sa stretne s Romanom Prymulom, ktorý viedol český ústredný krízový štáb počas nástupu pandémie nového koronavírusu, od júna je vládnym splnomocnencom pre vedu a výskum v zdravotníctve. “Budeme hovoriť o skúsenostiach pri zvládnutí pandémie, no rovnako bude témou pripravenosť oboch krajín na riziko druhej vlny a možná koordinácia aktivít v takomto prípade,” uviedol Mistrík pre TA3.

Delegáciu tvoria aj viacerí ministri Eduard Heger- minister financií, Ivan Korčoka minister zahraničných vecí a európskych záležitostí a minister vnútra Roman Mikulec.

Slovenského premiéra prijme aj prezident ČR Miloš Zeman. Premiér má v plábe položiť veniec k soche Milana Rastislava Štefánika na Petříne.

Prečítajte si tiež:
VIDEO: Rozkošné bábätko s vtipným oteckom valcujú internet! NIČ VTIPNEJŠIE SI NEVIDEL!
o
zdroj: facebook.com/obycajni.ludia.a.nezavisle.osobnosti/

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj ta3
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií