fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Problémy ľudstva pohľadom tínedžera – Blog

Máte tip? napíšte nám mailom

Tento článok, vznikol na základe pohľadu jedného z tínedžerov.

Mám 17 a myslím že toto sú tými hlavnými problémami všetkého.

Môžeme začať tými najčastejšímí u mnohých ľudí, na prvý pohlaď viditeľnými a to sú peniaze a moc.Peniaze, čo by sme bez nich robili? Pre niekoho sú investíciu, pre iného odrazom jeho vonkajšieho vkusu a ideálu.A niekto ich  potrebuje pre to aby vôbec mohol existovať. Samozrejme že táto posledná možnosť by mala byť na prvom mieste ale koľko ľudí si to uvedomuje okrem tých ,,postihnutých,,?

Banky ponúkajúce ľahší a jednoduchší život s peniazmi do 24 hodín sú skôr biznisom ako potešením, lebo radosť sa zmení na šeky, šeky za hádky a potom si banky na neplatičoch môžu mydliť ruky. Naozaj sa tam dá vidieť nejaká tá pozitívnosť alebo je to len chvíľkové ružové plátno. Ako i politici ktorí sľubujú kopu nádejných plánov. Koľkí z nich zlyhali no aj tak sa dostali na sedlo najvyššej moci.To má byť našim vzorom? Má nás učiť k tomu aby sme boli len nejaký hráči v hre a hrali každý za seba aj keď to druhých bude stáť emócie, vôľu a predovšetkým nádej?

Ďalším problémom vo svete, ktorý by možno patril aj na prvú priečku je čas. Čo všetko dokáže jednoduchý čas a nie je to len zmena letného a zimného štádia. Taký čas dokáže ľudí zahnať až k šialenstvu niekoho zase môže stáť život najmä pri vážnom zranení, čas posúva svet, ľudí, technológie. Ako moc si ho ale pripustíme k sebe záleží od nás. Koľko krát počujeme vetu ,,Prepáč nemám čas možno inokedy,,. Možno sme ju viac krát vyslovili aj my, ale kedy bude správny čas ak nie teraz? Sme len ľudia, ktorí celi týždeň čakajú na piatok? Celý rok na leto? A celý život na šťastie?

Prečítajte si tiež:
Dnešným dňom sa začína sviatok súčasného dizajnu Bratislava Design Week 2018. Nenechajte si ho ujsť

problémy ľudstva tínedžeri

Problémov takmer každého dospievajúceho dieťaťa je, že z nás rodičia,príbuzní ľudia robia skazených na nič nepodstatných ľudí, ktorí sú leniví a často drzí k okoliu. Kto taký nebol?

No, čo ak my mládež potrebujeme len správne usmerniť, mať volu a nebyť ovplyvňovaní ľuďmi, ktorí už dávno takéto problému nemajú, ľuďmi, ktorí sa stávajú vzormi dnešnej doby. Speváci, návrhári, politici, rôzni umelci. No, ak nám oni (dospelý) nedajú správny príklad ako sa môžeme stať vyspelejšími ako oni? Oni reprezentujú seba, alebo sú to len masky aby ukázali, čo všetko si zaslúžili, možno len získali.

No v realite sú úplne obyčajnými. To sa už ale nikto nedozvie. Podstatné je že oni určujú čo je IN čo OUT. Nie sú to deti ani pubertiaci. Sú to dospelí ľudia.Podvody sú všade okolo nás a globálne problémy a sa stávajú také obyčajné, že politikom, vláde, ľudom je to už samozrejmé. Vyrúbme amazonský prales len nech sa máme dobre, nech máme zisk, veď mladí si zasadia. To je rešpektovanie a úcta k prírode. Vyťažme všetko, čo sa len dá. Nekonajú za seba, ale za svoj strach. Nie sú veľkorysí, lebo sa boja o svoje pohodlie. Sú veľmi nároční pretože sa boja byť skromnými, keď je im ponúkané.

Prečítajte si tiež:
Jánošík dnešnej doby

Globálnym problémom sme my ľudia. Aké by to len bolo, keby si ľudia s najväčších mocností sadli za jeden stôl a popíjali kávu. Aké by to bolo, keby ľudia presadzovali svoje myšlienky, no taktiež boli ohľaduplný. A aké by to bolo keby tí čo dávajú najviac no majú najmenej by boli rovnako ocenený ako tí, ktorým sláva, moc a bohatstvo dávno nespĺňa požiadavky. Vtedy až vtedy by sme sa mohli spoločne zapojiť do diskusie a nájsť spoločné riešenie ako zachrániť svet!..

Autor: Neznámy

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií