fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

PRVÉ INFO: Prichádza letné počasie. Teploty budú +30 °C

Počasie na našom chystá príjemnú zmenu. V priebehu budúceho týždňa nás čaká výraznejšie oteplenie, vďaka ktorému sa teploty na našom území vydriapu postupne až k +30 °C

Máte tip? napíšte nám mailom

V nadchádzajúcich dňoch nás čaká zvrat v počasí, ktorý poteší milovníkov krásneho a teplého počasia. Po dlhej dobe sa totiž teploty začnú dostávať nad letnú hranicu.

Oteplenie by na našom území malo zotrvať do prvej polovice budúceho týždňa, kedy teplé počasie prerušia búrky.

Teploty začnú stúpať

O oteplenie v našej oblasti sa nasledujúce dni postará tlaková výš, ktorá bude mať dominantný vplyv na vývoj počasia počas nasledujúcich dní. Oblačnosť sa začne zmenšovať v sobotu a už od nedele nás čaká na našom území krásne jasné až polojasné počasie.

Teploty ešte počas víkendu príliš letné nebudú a udržiavať sa budú do +23 °C, ale všetko sa to zmení v pondelok, kedy sa zintenzívni príliv teplého vzduchu.

Teploty nad +25 °C

Od pondelka bude synoptická situácia taká, že nad oblasťou Britských ostrovov sa bude nachádzať tlaková níž, zatiaľ čo nad oblasťou Čierneho mora a východnej Európy sa bude nachádzať rozsiahla tlaková výš.

Medzi týmito dvoma tlakovými útvarmi bude do našej oblasti od juhu prúdiť mimoriadne teplý vzduch až z Afriky.

Prečítajte si tiež:
V Česku počas noci mrzlo. Teplota klesla na -3,6 °C

Teploty budú na našom území každým dňom stúpať. V priebehu pondelka sa dostanú na +19 až +25 °C, pričom v najteplejších oblastiach nášho územia už môžu teploty pokoriť aj túto hranicu +25 °C, čo sa považuje za hranicu letného dňa.

Ešte teplejšie bude v priebehu utorka, kedy by teploty mali byť na našom území najvyššie. Dostanú sa na +23 až +28 °C, ale v najteplejších lokalitách sa pri slnečnom počasí môžu dostať teploty ešte vyššie.

Pred nami sú tak veľmi príjemné dni, ktoré po dlhej dobe konečne prinesú letné počasie. V nasledujúcich dňoch sa už počasie zhorší a hrozia výraznejšie búrky. Viac o vývoji na tieto dni nájdete TU.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií