fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Poľsku pátrajú po nebezpečnom pytónovi! Občanov vyzvali, aby sa vonku neprechádzali a nespali pod holým nebom

Máte tip? napíšte nám mailom

Poľská polícia vyzvala občanov v povodí rieky Visla neďaleko hlavného mesta krajiny Varšavy na maximálnu ostražitosť. Dôvodom je zatiaľ neúspešné pátranie po pytónovi tigrovitom, ktorého zhodenú kožu našli počas víkendu v regióne.

Odborníci neodkladne upozornili, že vzhľadom na to, že koža bola zrejme čerstvo zhodená, je pytón, ktorého dĺžka sa odhaduje na päť-šesť metrov, hladný a zaútočí, len čo dobije energiu. Aktuálne teplé a slnečné počasie však plazovi praje.

pytón tigrovitý
Zdroj: animalrescuepoland.wordpress.com

Informovali o tom spravodajská televízia TVN24, ako aj ďalšie poľské i zahraničné zdroje.

Organizácia Animal Rescue Poland, ktorá na webe zverejnila aj fotografie zhodenej kože, varovala občanov z oblasti, aby sa neprechádzali vonku a nespali pod holým nebom. Súčasne apelovala na ich ostražitosť.

Včera na svojej facebookovej stránke oznámili, že pátranie bolo neúspešné a bude pokračovať. Píšu: “Prehľadali sme pomerne veľkú oblasť pešo, na terénnych autách aj člnoch. Táto oblasť je však náročná na hľadanie; sú tu močiare, kríky, vysoká tráva, opadané konáre stromov a stovky miest, kde sa had môže schovať. Na mieste panuje vysoká vlhkosť aj teplota, pretože miesto je veľmi dobre chránené pred vetrom hriadeľom a od Visly vysokými násypmi piesku. Našli sme novú stopu, ktorú potvrdil špecialista, podieľajúci sa na pátraní. Nájdené stopy potvrdzujú, že v blízkosti Visly v okolí dediny Ciszyca sa nachádza veľký had. V súvislosti s tým prosíme o ostražitosť najmä obyvateľov týchto obcí: Gassy, Dębina, Ciszyca, Czernidła, Łęg.”

pytón tygrovitý
Zdroj: animalrescuepoland.wordpress.com

Polícia kontroluje všetkých známych miestnych chovateľov plazov, aby si overila, či pytón nepochádza z takéhoto chovu, aj keď nemožno vylúčiť, že ho ktosi do krajiny prepašoval.

Prečítajte si tiež:
Mak v hlavnej úlohe: Poznáme dôvody, prečo ho zaradiť do jedálnička už dnes!

Pytón tigrovitý (Python molurus) patrí medzi najväčšie hady planéty a jeho prirodzeným územím výskytu je južná a juhovýchodná Ázia.

pytón tigrovitý
Zdroj: animalrescuepoland.wordpress.com

Zdroje: http://www.teraz.sk/zahranicie/v-okoli-varsavy-pokracuje-patranie-po/336162-clanok.html

https://www.facebook.com/FundacjaAnimalRescuePoland/

Foto: https://animalrescuepoland.wordpress.com/2018/07/08/poszukiwania-blisko-6metrowego-weza-w-gassach-gm-konstancin-jeziorna/

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií