fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

RAŇAJKY V TRÁVE 2018: Ako to tam vyzeralo?

Máte tip? napíšte nám mailom

Keby bol Édouard Manet ešte žil, možno by bol včera namaľoval ďalšie Raňajky v tráve.

Jedinečné podujatie v duchu impresionizmu sa konalo už po šiesty raz pri Dražovskom kostolíku. Nádherné oblečenie, dobová hudba, slamené klobúky, klasické červené rúže, slnečníky a piknikové koše… to všetko sa neskutočne hodí k prostrediu románskeho kostolíka na skalnatom kopci neďaleko Nitry.

Prvá júlová nedeľa bola v Dražovciach takáto. O muziku sa postaralo vokálno-inštrumentálne dámske zoskupenie Paper Moon Trio, ktoré nás svojimi tónmi  zaviedlo do 20.-40. rokov minulého storočia. Ak ste si zabudli (alebo veľmi rýchlo vyprázdnili) svoj prútený košík, boli pripravené aj výborné koláčiky, bábovka, káva, zmrzlina, oblátky, oriešky v karamele, limonády či dražovské vínko. Raňajky v tráve bývajú každoročne sprevádzané aj výstavou v interiéri kostola. Tento rok ju pripravila slovenská maliarka Jana Farmanová, ktorá žije a tvorí v Nitre. Na výstave predstavila svoje maľby pod názvom Na útese. Počasie bolo ako vystrihnuté z obrázka – príjemné, slnečné, veterné. Ženy si preto pridržiavali klobúky, aj keď zopár sme ich videli aj odfúknuť.

Prečítajte si tiež:
Človek sa môže cítiť osamelo i v spoločnosti. Toto sú príznaky, ktoré trápia osamelých ľudí

Množstvo fotografií ešte stále pribúda na facebookovej stránke podujatia, sledujte ich TU.

Pozrite sa (a počúvajte), ako to tam vyzeralo:

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií