fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rapový album desaťročia sa blíži

Máte tip? napíšte nám mailom

Patrik Vrbovský a.k.a Piešťanský krocan Rytmus má pre nás pripravené na rok 2016 niečo naozaj nevídané, nikdy nepočuté a podľa jeho vlastných slov nám naservíruje “album desaťročia“. Hovoríme tým samozrejme o slovenskej scéne, na ktorej Patrik skutočne nemá obdoby.

Rytmus nie je iba hudba. On je aj oveľa viac. Motivuje ľudí k lepšiemu životu, baví nás na instagrame – jednoducho, ľudia s ním žijú jeho sen. A tento jeho sídliskový sen prerástol do niečoho obrovského, čo bude tento rok zavŕšené v poradí štvrtým sólovým albumom – KRSTNÝ OTEC.

Začalo to všetko minulý rok. Ľudia boli v strhujúcom očakávaní príchodu nového albumu, kde tu zrazu.. Eternal. 23. 12. Eternal. Mohli sme to počuť v niekoľkých videách a skutočne sa očakával rovnomenný album. Bol to film. Neskutočne kvalitná robota od našich severných bratov sa ukázala a Rytmus v podobe dvoch sloh z dvoch rôznych pesničiek, ktoré sa pravdepodobne objavia na novom albume ponúkol dokonalú ochutnávku jeho kvalít. Bol to naozaj drahý špás, a to, či to stálo za tie peniaze, posúďte sami:

Prečítajte si tiež:
Mafia Corner opäť so Stefi a Stylom prevalcovali známu ľudovku!

Okrem Eternal-u nám Paťo servíruje v nepravidelných intervaloch aj Repíky Starej Matere, v ktorých oživuje klasické hity známejšie skôr stálejším fanúšikom či už Rytmusa alebo celého Kontrafaktu.

Recyklácia týchto vypaľovačiek sa ukazuje ako výborný ťah a Patrik nás stále presvedčuje, že ide hore ako ručička na teplomeri v blízkosti Pavjela Rochnyaka.

Ale k samotnému albumu. Môžeme na ňom očakávať spoluprácu s jeho obľúbeným producentom Maiky Beatz-om, muzikálne nadaným Jofrem, progresívnym Kazetom a možná je aj spolupráca so Special Beatsom, ktorý má na svedomí najväčšie hity našej scény za posledný rok. To, či sa na albume objavia aj zahraničné mená sa dozvieme asi až neskôr.

Rytmus je jednoducho kvalita. Neskutočný flow, prepracovaná lyrika. Tieto dve slovné spojenia a Patrik Vrbovský sú synonymá.

Už z ochutnávky vo forme Eternalu môžeme počuť, že Rytmusov štýl stále napreduje a nezostal zaseknutý v roku 2O13 ako niektorí iní repisti. (čau Rakby.) Je sa jednoducho na čo tešiť. Album je ohlásený na túto jar a už môžeme vidieť na jeho fanpage aj statusy s titulkom Coming soon.. Tak si teda spríjemnime čakanie na album jeho najnovším featuringom na Paluchovom albume, dobrú chuť! (od 2:05)

Prečítajte si tiež:
Pamätáte si ešte týchto 7 hitov? Zaspomínajte si na svoje detstvo

Autor: Patrich Ondrejech
Foto: commons.wikimedia.org

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií