fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najskôr by sa pozabíjali, potom sa zamilujú. 10 filmov, v ktorých sa láska začína nenávisťou

Toto sú romantické filmy, v ktorých sa hlavní hrdinovia najskôr nenávidia, napokon však skončia v jednej posteli. Videli ste ich všetky?

Máte tip? napíšte nám mailom

Pripravte si vreckovky, vyrážame na romantickú jazdu, na ktorej ich možno budete potrebovať. Nie je však isté, či sa rozplačete od smiechu alebo od dojatia. Vybrali sme pre vás romantické filmy, v ktorých sa on a ona najskôr vášnivo nenávidia a neskôr sa ich cit zmení na lásku. Od nenávisti je už totiž len malý krôčik k láske.

1. Návrh

Romantická komédia z roku 2009, v ktorej sa do seba zamilujú Sandra Bullock a Ryan Raynolds. Príbeh má podobnú zápletku ako Zelená karta. Margaret má veľký problém. Hrozí jej deportácia do Kanady, pretože nemá americké občianstvo. V záchvate inšpirácie povie svojim nadriadeným, že je zasnúbená so svojím asistentom Andrewom. V skutočnosti sa naše dve hrdličky vášnivo nenávidia. Z toho pramení množstvo zábavných situácií, ktoré balansujú na hrane lásky a nenávisti.

2. 10 vecí, ktoré na tebe nenávidím

Americká komédia z prostredia strednej školy sa necháva voľne inšpirovať Shakespearovou hrou Skrotenie zlej ženy. Spomedzi iných tínedžerských filmov vyniká svojím humorom, ale aj hĺbkou. Najlegendárnejšou scénou je vystúpenie Heatha Ledgera, ktorý svojej láske Cat spieva pieseň Can‘t Take My Eyes Off You.

3. Keď Harry stretol Sally

Vo filme z roku 1989 sa stretnú dvaja ľudia, ktorí sú absolútne rozdielni. Majú diametrálne odlišné názory na život, na lásku, na vzťahy. Napriek tomu sa zamilujú. Harry (Billy Crystal) venuje Sally (Meg Ryan) v závere jedno z najkrajších vyznaní lásky. Klikajte, len ak ste už tento film videli. Komédia sa stala inšpiráciou pre mnohé súčasné romantické filmy.

Prečítajte si tiež:
El Camino: Breaking Bad - Perníkový tatko je späť! Tentoraz v podobe filmu

4. Láska cez internet

Meg Ryan druhýkrát, tentokrát je nahnevaná na Toma Hanksa, ktorý si v meste postavil obrovské kníhkupectvo, ktoré ju oberá o zákazníkov. Meg sa zároveň zamiluje do muža, s ktorým si vymieňa správy cez internet. Asi viete, že jej láska, ale aj jej nenávisť patrí tomu istému mužovi.

5. Po čom ženy túžia

Očarujúci Mel Gibson v jednej z najvtipnejších úloh svojej kariéry. Nick Marshall získa superschopnosť, vďaka ktorej dokáže počuť všetko, čo si ženy myslia. Stane sa vďaka tomu tým najlepším milencom, poslucháčom, ale aj reklamným mágom, keďže neváha a kradne nápady svojej kolegyni priamo z hlavy.

6. Pýcha a predsudok

Pán Darcy po prvýkrát. Nesmrteľná klasika z pera Jane Austen dojíma už celé generácie čitateľov aj divákov. Vo filmovej verzii z roku 2005 sa v hlavných úlohách predstavili Keira Knightley a Matthew Macfadyen. Pán Darcy dokonale napĺňa romantické predstavy žien o mužoch. Navonok je chladný a neprístupný, ale vo vnútri horí láskou.

7. Denník Bridget Jonesovej

Pán Darcy po druhýkrát, tentokrát o niekoľko storočí neskôr. V Denníku Bridget Jonesovej stvárnil pána Darcyho Colin Firth, ktorý si rovnomennú postavu zahral aj v minisérii Pýcha a predsudok z roku 1995. Súčasný pán Darcy toho má mnoho spoločného s pánom Darcym z Pýchy a predsudku. Je chladný, tak trochu namyslený. K pojašenej Bridget sa na prvý pohľad vôbec nehodí. A práve preto im to spolu tak pasuje.

Prečítajte si tiež:
Dlho očakávaný trailer na Spidermana je tu!

8. Lepšie neskoro ako nikdy

Brilantná komédia, ktorú režírovala Nancy Mayers (režírovala aj film Po čom ženy túžia), rozpráva príbeh starnúceho seladóna Harryho Sanborna (Jack Nicholson). Harry celý život odmieta vážne vzťahy, randí iba so ženami, ktoré sú o desiatky rokov mladšie než on. To sa zmení potom, že sa zapozerá do mamy svojej súčasnej partnerky (Diane Keaton).

9. LOVEnie

Pozrieme sa aj k našim najbližším susedom, komédia LOVEnie je najmladším filmom v našom rebríčku. Je zároveň kritikmi najhoršie hodnoteným filmom v tejto desiatke. Ako zábavná jednohubka vás však určite zabaví. V hlavnej úlohe sa objavia Ester Geislerová a Jakub Prachař, ktorí spolu musia zhodou okolností bývať. Ich spolunažívanie je problematické a plné konfliktov, napokon však prerastie do hlbšieho citu.

10. Kráľ Drozdia brada

A máme tu posledný, možno trochu netradičný kúsok. Slovenská rozprávka Miloslava Lunthera z roku 1984 však dokonale spĺňa pravidla romantického žánru. Princezná Anna a kráľ Matúš sa na začiatku vášnivo nenávidia, postupne však Anna stráca svoju pýchu a naučí sa milovať. Aj táto filmová rozprávka je inšpirovaná Shakespearovou komédiou Skrotenie zlej ženy. Sympatické na nej je aj to, že v závere to nie je len žena, ktorá potrebuje skrotenie, ale aj muž. A to je asi základom každého ľúbostného vzťahu a základom každého romantického filmu, v ktorom sa nenávisť hlavných hrdinov zmení na lásku.

Patria niektoré zo spomenutých filmových kúskov aj medzi vaše obľúbené romantické filmy?

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj CSFD IMDB Youtube
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií