fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rozvodový právnik: Po pandémii nepochybne stúpne počet rozvodov

Keď na dlhšiu dobu skončíte doma so svojou polovičkou, spočiatku to môže znieť ako ten najlepší sen. Nekonečné hodiny strávené na gauči pred televíziou a gurmánske večere niekoľkokrát do týždňa. Po čase sa ale môže dostaviť „ponorka“ a vo vzťahu to poriadne zaškrípe. Jedným z najšokujúcejších vedľajších účinkov koronavírusu je podľa odborníkov stúpajúca miera rozvodovosti.

Máte tip? napíšte nám mailom

Podľa agentúry Bloomberg Businessweek Čína za posledné mesiace zaznamenala rekordný počet rozvodov. Rozvodový právnik Todd A. Spodek vysvetlil, že ide o úplne normálny jav, ktorý sa počas a po skončení pandémie dá očakávať. Páry spolu trávia viac času a majú preto viac priestoru skúmať aj to, čo sa jednému na tom druhom nepáči. Tieto slová potvrdil aj právnik z Turecka, ktorému sa od začiatku pandémie na stole kopí štvornásobné množstvo rozvodových papierov.

Rozvodový právnik očakáva vlnu rozvodov

Právnik Oliver Gibbons pozná niekoľko zádrhelov, ktoré dokážu poriadne zatriasť aj dlhoročným vzťahom. „Ľudia spolu trávia viac času, okrem toho môžu prísť o zamestnanie, pokles príjmu, musia sa starať o deti, neustále sú v strese,“ vymenoval niekoľko faktorov Gibbons. I keď je normálne sem-tam si s partnerom skočiť do vlasov, pokiaľ sú výmeny názorov na dennom poriadku a čoraz viac sa vyostrujú, niečo nie je úplne v poriadku.

„Nepochybne príde vlna rozchodov,“ prehlásil rozvodový právnik Todd A. Spodek. Prezradil, že v posledných týždňoch dostáva oveľa viac telefonátov od zúfalých mužov či žien, ktorí premýšľajú nad rozvodom. Spodek väčšinou čaká a dúfa, že sa cez to daný pár prenesie a vráti sa späť do starých koľají. Niekedy však argumenty presahujú do verbálneho alebo fyzického útoku. V takom prípade ide o znak väčšieho a dlhotrvajúcejšieho manželského sporu, nie o nejakú „karanténnu ponorku“.

Prečítajte si tiež:
Časti mužského života, kam by žena nemala pozerať

Počas karantény sa môžu vzťahy aj utužovať

Vzťahový poradca Viktor Sander povedal, že karanténa iba urýchli sled udalostí, ktoré v súčasnosti prežívajú páry vo vzťahu.

„Ak váš vzťah pomaly smeruje k rozvodu, pričom o tom nemusíte nič tušiť, trávenie väčšieho množstva času s vašou polovičkou môže celú rozvodovú iniciatívu iba urýchliť,“ uviedol Sander.

Napriek tomu netreba strácať nádej, tvrdí právnik Drod Bikel. Domnieva sa, že vzťahy počas karantény sa, naopak, viac utužia, než oslabia. „Utužia sa rodinné väzby, keďže deti aj rodičia musia spolupracovať v tejto ťažkej situácii,“ skonštatoval Bikel. Dodal, že niektoré manželstvá, ktoré na tom boli pred karanténnymi opatreniami skutočne zle, krízu prekonali. Veľa párov údajne stiahlo žiadosti o rozvod.

Rozvodový právnik: Po pandémii nepochybne stúpne počet rozvodov
zdroj: pexels.com

Oživte svoj vzťah, urobte si rande doma

Pokiaľ sa v poslednej dobe často zamýšľate nad možnosťou rozvodu, zastavte na chvíľu. Vzťah je niečo, na čom treba pracovať. Momentálne to môže byť ťažké, keďže nie je veľa príležitostí vyjsť si vonku či spraviť si krásny výlet. „Môžete si ale naplánovať rande doma, radí Lyndsey Harperová, zakladateľka a výkonná riaditeľka spoločnosti Rosy.

„Navarte chutnú večeru, oblečte si na sebe niečo pekné a pozrite si film, jednoducho čokoľvek, čo by ste urobili na klasickom rande,“ vysvetlila Harperová.

Ďalším podstatným aspektom vo vzťahu je milostný život. „Sex môže byť skvelým ukazovateľom kvality vzťahu, takže treba zaistiť, aby sa milovanie stalo súčasťou vašej karanténnej rutiny,“ upozornila Harperová. Môžete si vyhradiť dni alebo sa do toho pustiť spontánne. Podľa Harperovej je kľúčom k dobrému vzťahu komunikácia a značná dávka intimity. „Myslite na seba a svojho partnera ako silnú skupinu bojujúcu proti vírusu, nie ako na dve samostatné indivíduá,“ poradil na záver zakladateľka spoločnosti Rosy.

Prečítajte si tiež:
3 znamenia zverokruhu, ktoré vás nepodržia ani v najťažších chvíľach
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj MSN
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií