fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

SAMOTA AKO RECEPT NA ŠŤASTNÝ VZŤAH

Máte tip? napíšte nám mailom

Byť single nie je v súčasnosti ničím výnimočným.

Na vine je nedostatok vhodného ,,materiálu”k tvorbe zmysluplného vzťahu, naše neustále sa zvyšujúce nároky, ale aj skutočnosť, že nevieme vydržať ani sami so sebou.

Foto: Pixaby

Ukazovacie zámená sa stali obľúbeným (slovným) druhom  novodobej vyčítanky : ,,Edem bedem tramky, na vine si Ty a naše mamky. ”

Lenže ako nás môže skutočne milovať niekto iný, keď sa nemilujeme ani my sami? Keď nerešpektujeme svoje potreby a hranice? Riešenie sa ukrýva v samote a poznaní svojej celistvosti.

Pred svetom sa môžeme skryť aj za tisíc masiek, ktoré sme sa naučili používať ako štetce na mejkap a zubnú kefku. Poniektorí…Pred sebou sa skryť ale nedá. Nepomôže plášť Harryho Pottera ani Arabelin prsteň. Samota odhalí všetky naše nedostatky ale aj dary.

Foto : Pixaby

Naučiť sa počúvať svoje vnútro znamená odhaliť odpoveď na vetu ozývajúcu sa zo všetkých kútov od dobroprajných príbuzných a známych : ,,Čo vlastne chceš ?” A tiež dať si priestor vyrásť do podoby svojho najlepšieho ja.

Prečítajte si tiež:
Preniesli svoje sny na plátno a vznikli tieto úžasné umelecké diela

V samote je veľa ticha, ale aj myšlienok a poznania. Učí nás spoznať sa do najposlednejšej vrstvy našej duše a rešpektovať sa vo všetkých podobách.

Len takíto celiství, zmierení a vyrovnaní môžeme potom tento druh bezpodmienečnej lásky a prijatia poskytnúť aj partnerovi.

Kým budeme neúplní hľadať ideálny vzťah, dostaneme len polovicu toho, čo chceme a POKRAČOVANIE NA DRUHEJ STRANE

čo si zaslúžime. A ak o tú časť opäť prídeme, bude nám chýbať, budeme ju  potrebovať doplniť iným kúskom, ktorý hľadá svoje časti.

Skúšali by ste však niekedy stratený dielik puzzle hľadať v inej skladačke ?

S hľadaním vhodného adepta na lásku je to rovnako ťažké, ak nie je ,,kompletný”.

Rôzne obrázky a predstavy o celku, násilné prispôsobovanie sa kontúram prázdneho miesta vo Vašom srdci a nepasujúce spájacie plochy…Preto sa hovorí : ,,Rovný rovného si hľadá… ” a je to tým najlepším riešením rovnice o dvoch neznámych.

Žijeme vo svete zrkadiel. Preto ak ste stále single, snažte sa, aby ste so svojím obrazom boli spokojní. Viac než včera, menej než zajtra a tak ďalej…

Prečítajte si tiež:
Veľká Británia sa pridá k 20 krajinám EÚ, ktoré sa postavili proti využívaniu zvierat v cirkusoch. Za bolo až 94,5 % verejnosti

Potom to, čo uvidíte v očiach toho, kto sa Vám ocitne nabudúce tvárou v tvár bude rovnako uspokojujúce a pekné.

Ideálny vzťah je totiž taký, v ktorom toho druhého vôbec nepotrebujeme. Mohli by sme žiť bez neho a boli by sme šťastní. Rozhodli sme sa ho však napriek tomu milovať a toto šťastie s ním zdieľať v našej spoločnej SAMOTE.

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií