SAMOTA AKO RECEPT NA ŠŤASTNÝ VZŤAH

SAMOTA AKO RECEPT NA ŠŤASTNÝ VZŤAH

Byť single nie je v súčasnosti ničím výnimočným.

Na vine je nedostatok vhodného ,,materiálu”k tvorbe zmysluplného vzťahu, naše neustále sa zvyšujúce nároky, ale aj skutočnosť, že nevieme vydržať ani sami so sebou.

Foto: Pixaby

Ukazovacie zámená sa stali obľúbeným (slovným) druhom  novodobej vyčítanky : ,,Edem bedem tramky, na vine si Ty a naše mamky. ”


Lenže ako nás môže skutočne milovať niekto iný, keď sa nemilujeme ani my sami? Keď nerešpektujeme svoje potreby a hranice? Riešenie sa ukrýva v samote a poznaní svojej celistvosti.

Pred svetom sa môžeme skryť aj za tisíc masiek, ktoré sme sa naučili používať ako štetce na mejkap a zubnú kefku. Poniektorí…Pred sebou sa skryť ale nedá. Nepomôže plášť Harryho Pottera ani Arabelin prsteň. Samota odhalí všetky naše nedostatky ale aj dary.

Foto : Pixaby

Naučiť sa počúvať svoje vnútro znamená odhaliť odpoveď na vetu ozývajúcu sa zo všetkých kútov od dobroprajných príbuzných a známych : ,,Čo vlastne chceš ?” A tiež dať si priestor vyrásť do podoby svojho najlepšieho ja.

V samote je veľa ticha, ale aj myšlienok a poznania. Učí nás spoznať sa do najposlednejšej vrstvy našej duše a rešpektovať sa vo všetkých podobách.

Len takíto celiství, zmierení a vyrovnaní môžeme potom tento druh bezpodmienečnej lásky a prijatia poskytnúť aj partnerovi.

Kým budeme neúplní hľadať ideálny vzťah, dostaneme len polovicu toho, čo chceme a POKRAČOVANIE NA DRUHEJ STRANE

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Krása života slodobnej ženy!
Google+ Linkedin

Spisovateľka, autorka básnickej zbierky Tisíc podôb ženy, textárka, redaktorka, žena, mama, sestra, priateľka vo všetkých svojich odtieňoch a náladách. Písanie je spôsob akým sa spájam so sebou aj so svetom zároveň. Milujem tento akt spolupatričnosti a harmónie tvorený slovami a umocnený nadšením. Som Slovenka, preto SLOVO je to, čo mám a môžem rozdávať svetu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*