fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Seniorov nechali v zime, exkrementoch a bez jedla! Polícia urobila raziu v domove sociálnych služieb

Polícia v Levickom okrese vykonala prehliadku v domove sociálnych služieb.

Máte tip? napíšte nám mailom

Podľa informácií pracovníci inštitúcií, ktorí sú oprávnení kontrolovať tento domov, sa dovnútra väčšinou nedostali a len od miestnych za dozvedeli, že jeho klienti sa občas dostanú von a prosia v dedine o jedlo a sladkosti.

,,Levickí policajti na základe zistených skutočností vykonali domovú prehliadku v priestoroch tohto sociálneho zariadenia. Nachádzalo sa tu 10 ľudí vo veku od 46 do 70 rokov s rôznymi ochoreniami, jedna osoba je dokonca imobilná. Vnútorná teplota v izbách (16.12.2020) sa pohybovala od 8,4 do 18,4 stupňov Celzia, v miestnostiach bol neporiadok, zápach, hmyz, plesne na stenách a stropoch a zvieracie exkrementy v interiéri. Umiestnené osoby nemali zabezpečený dostatok jedla, hygienu a čisté šaty. Niektorí z nich trpeli rôznymi kožnými ochoreniami a navyše s nimi bolo aj nevhodne zaobchádzané,“  informuje o hrozných podmienkach nitrianska polícia.

Majiteľke odovzdávali celý svoj dôchodok

Za svoj pobyt a poskytované služby platili tieto osoby podľa zmluvy len 65 eur, pričom však vraj odovzdávali majiteľke celý svoj dôchodok.

Policajtov pri domovej prehliadke zarazila aj tá skutočnosť, že zvonku bola na vchodových dverách kľučka, ale zvnútra tzv. guľa.

Prečítajte si tiež:
Obrovská tragédia na Turci. Po zásahu bleskom prišlo o život dieťa. Ďalšie sú zranené

Súd rozhoduje o jej väzobnom trestnom stíhaní

55-ročná majiteľka tohto zariadenia, fungujúceho pod hlavičkou občianskeho združenia, bola po vypočutí obvinená zo zločinu týrania blízkej a zverenej osoby a vyšetrovateľka PZ dala podnet na návrh na jej väzobné trestné stíhanie. Návrh akceptoval aj prokurátor a príslušný súd rozhoduje o jej väzobnom trestnom stíhaní.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj facebook

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií