fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Silné búrky sužujú Slovensko. Ničia úrodu a zaplavili aj R2

Na našom území sa v týchto chvíľach vyskytujú mimoriadne silné búrky, ktoré sužujú viaceré oblasti západného a južného Slovenska. Búrky páchajú škody.

Máte tip? napíšte nám mailom

Slovensko v týchto chvíľach sužujú veľmi silné búrky, ktoré sa vyskytujú predovšetkým na západnom a južnom Slovensku. Najnebezpečnejším javom sú prívalové zrážky, ale vyskytujú sa aj krúpy.

Prívalové zrážky, ktoré sa vyskytujú na viacerých miestach nášho územia spôsobujú lokálne zatopenia. Aktuálne máme na našom území dve najintenzívnejšie polia búrok. Jedno sa vyskytuje na strednom Slovensku, kde prináša intenzívne lejaky.

Zrážkovo najvýdatnejšie búrky sú v oblasti Brezna, Detvy, Tisovca a Revúcej. V tejto oblasti počas búrky padá 30 až 50 mm zrážok. Rekordom je búrková bunka, ktorá sa nachádzala severne od Poltára. V tejto búrkovej bunke počas búrky mohlo spadnúť na základe radarových dát až okolo 100 mm zrážok.

Rýchlostná cesta R2 z Detvy smerom do Zvolena je po búrke zaplavená. Z polí sa na cestu nahrnula voda a blato a na ceste došlo k niekoľkým nehodám.

Intenzívne zrážky sa však vyskytujú aj na západe Slovenska, no okrem zrážok tu padajú aj krúpy.

Najohrozenejšie oblasti sú v týchto chvíľach na juhozápade Slovenska, kde sa ženie intenzívny búrkový systém. Výrazný búrkový systém sa tiahne od Šale až do Maďarska.

Prečítajte si tiež:
Začiatok týždňa prinesie početné búrky. Včera udrelo cez 21 tisíc bleskov

Podľa analýzy radarových dát v ňom padajú krúpy a veľmi intenzívne zrážky. V oblasti okolo Kolárovo spadlo podľa dát z radaru 70 až 100 mm zrážok.

Búrky v Podunajskej nížine spôsobujú škody. Voda zaplavuje polia, záhrady a problémom sú aj krúpy, ktoré lámu rastliny.

V nadchádzajúcich minútach treba s intenzívnymi búrkami počítať aj na ďalších miestach západného Slovenska. Búrky aktuálne postupujú od východu smerom k západu.

Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií