Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Skutočný muž

Toľké z nás sa dnes strácajú v popise pána dokonalého, a na druhej strane stoja muži, ktorí rýchlosťou doby zabudli na to aké to bolo kedysi. A koho si ty v dnešnom storočí predstavíš pod pojmom „skutočný muž“?

Občas mi stačí zájsť s kamarátkami na drink, alebo si len vypočuť rozhovor v preplnenom metre. Vidíš ich všade. Prestali veriť. Stratili nádeje, alebo to len jednoducho s pohľadom na dnešného muža nadobro vzdali. Na začiatku vzťahu – pár rokov dozadu to bol pán dokonalý. Muž ochotný spraviť pre získanie tej svojej všetko, sa časom pretransformoval do muža vyberajúceho si z radu žien, ktoré bojujú rôznymi taktikami o pána „pravého“. Svet sa pretočil, ženy preobliekli do kostýmov, a nachystali na lov. A muž? Sedí a čaká. Medzičasom si spraví 25 fotiek vlastného zovňajšku, utvrdí sa o svojej vlastnej kráse, a počká si na ďalšiu dokonale upravenú ochutnávku. Ten dnešný.

Ale čo ak túžime po mužovi včerajšom? Mužovi zo starej školy dvorenia – po mužovi v zbroji? Nemusíš sa vzdať svojej rozprávky ani dnes milá žena..

Skutočný gentleman bol, je a vždy bude muž, ktorý ťa pozve na rande prvý. Nie ten, ktorý si počká v rohu až zahodíš strach a spravíš to po svojom. Muž, ktorý po prvom odmietnutí nepôjde loviť inde, ale skúsi to znova zajtra, a možno aj pozajtra. Muž, ktorého zaujímaš ty,a nie len to ako dnes dobre vyzeráš. Muž, ktorého zaujíma ako si sa dnes mala. Muž, ktorý sa o teba bojí, ak si niekde práve sama. Muž, pri ktorom si nemusíš klásť otázku, či si pre neho tá pravá. Muž, ktorý sa ozve, aj keď včera si sa zachovala ako „malá“. Muž, ktorý neutečie potom, ako hádka nastane. Muž, ktorý vie čakať, lebo vie, že ty to cítiš rovnako. Muž, ktorý na budúcnosť s tebou nehľadí len krátkozrako. Muž, ktorý nehovorí, ale koná. Muž, ktorý aj diaľku medzi vami nakoniec prekoná. Muž, ktorý sa občas keď ho niečo zraní rozplače.. a na druhej strane vie udržať v ruke aj skrutkovače. Muž, ktorý vie zostať mužom. Muž, ktorý neprestane bojovať len preto, že je doba iná. Muž, ktorý si nehľadá výhovorky, prečo v jeho posteli náhodou v noci skončila iná. Muž, ktorý hľadá spôsoby, a nie dôvody. Muž, ktorý si stojí za svojim slovom. Muž, ktorý akceptuje tvoju vieru, a je v pohode s Bohom 🙂

article_photo

Možno máš práve pocit – človek na druhej strane, že žijem v rozprávke, že svet je príliš rýchly na to, aby sme večne čakali, na opustenej zástavke, alebo že muž sa musel dnes prispôsobiť rýchlej premávke.  Opak je však pravdou. Práve kvôli tomu, že muži prestali byť mužmi, a ženy majú strach zo samoty – nastali aj vo svete zmeny. Ľudia striedajú partnerov, a hľadajú útechu mimo domovov. A na konci len prázdnota, a naše vyfotené ego.

Každá žena si zaslúži skutočného muža. Nemusí vlastniť milióny, a voziť sa v predraženej dodávke, stačí ak bude mužom so srdcom na správnej strane, a nepodľahne každej druhej prihrávke.

p.s. mimochodom..milá žena, napriek tomu, aká si silná, je len na tebe či mu dáš možnosť byť skutočným mužom..

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií