Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Skvelá správa! Dokument o našej krajine budú vysielať v 118 krajinách sveta

Slovenské krásy sa budú vytasovať pred svetom!

Konkrétne to bude prostredníctvom dokumentu Vlčie hory, ktorý budú v televízii National Geographic môcť zazrieť  milióny divákov až zo 118 krajín sveta,  vrátane Ruska, Grónska či Madagaskaru.

Na hraniciach Poľska, Slovenska a Ukrajiny sa nachádza naozaj krásna príroda a tzv. kráľovstvo divých zvierat v Európe.  Územie je súčasťou Východných Karpát a dnes je to jedno z najmenej osídlených oblastí na starom kontinente. Kedysi sa toto územie nazývalo aj Vlčie hory. Dnes sa dokument s rovnomenným názvom dostáva do sveta!

vlčie hory dokument

 

Erik BalážJozef Fiala a Karol Kaliský sú mená tvorcov tohto dych vyrážajúceho dokumentu, v ktorom môžete vidieť vlky, jelene, medvede, bobry, býky či dokonca jedinečné zubry a rozmanité vtáctvo. Unikátne zábery, ktoré si len málokto dokázal predstaviť, že sa vôbec dajú na našom malebnom Slovensku a v prihraničných územiach natočiť. Dokument okrem ľudí zaujal aj viacerých odborníkov a sme radi, že sa mu darí.

Ako prichádza noc, éterická hmla sa vnára do lesného porastu starého ako svet sám. Praveké vytie vlka sa ozýva horami, nasledované ďalším a ďalším vlkom. Dole v údolí sa prudko otočí zubor, jeleň trochu odbehne a bobor pláva do úkrytu. Len medveď čaká v predtuche priživiť sa na koristi vlka.

Toto je príbeh o jednej z posledných divočín v Európe, kde každý tvor hrá svoju úlohu vo večnom kolobehu života a smrti. Táto krajina bola v minulosti známa ako „Vlčie hory“. Píše sa na stránke arollafilm.com.

 

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií