fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pravé retro! Toto sú sladkosti detstva ľudí narodených pred rokom 2000

Máte tip? napíšte nám mailom

Nostalgia nie je blízka každému, no jedno je jasné. Na príjemné chvíle z destsva si raz za čas zaspomína rád každý z nás. Stačí vôňa, ktorá nám pripomenie babkin nedeľňajší múčnik alebo rozprávka, ktorú sme pozerali každé ráno pred odchodom do školy a duša nám pookreje. Medzi špeciálne citlivú kategóriu symbolov nášho detstva patria sladkosti. Hoci sa ľudia narodení krátko pred rokom 2000 nestali už obeťami úzkeho sortimentu, predsa len sa nájdu veci, ktoré dnes v regáloch už tak ľahko nenájdete, prípadne vôbec. Toto sú jedny z nich:

Vlnky

Tak ako? Chutili vám Vlnky? Tieto keksy patrili k najlacnejším variantám poobedňajšieho keksu, no tešili sa obľube mnohých z nás najmä kvôli ich tvaru. Ale čo si budeme navrávať, chuť bola epická tiež. Inak, ak by ste sa radi vrátili k tejto sladkosti, môžete sa zapojiť do facebookového “hnutia” Vráťte nám naše Vlnky. Možno budete úspešní a vychutnáte si túto retro spomienku znova.

Pravé retro! Toto sú sladkosti detstva ľudí narodených pred rokom 2000
Zdroj: facebook.com

Orion Areo

Váu! Bublinková čokoláda, ktorá v ústach praská! Ne-u-ve-ri-teľ-né! Dnes by ste sa nad takouto reakciou možno pousmiali, no nám to prišla ako tá najväčšia novinka a objav gastro sveta, ktorého sme sa nevedeli nabažiť.

Prečítajte si tiež:
Mia Khalifa kedysi vôbec nebola taká šupa ako dnes! V minulosti by si o ňu neoprel ani bicykel
Pravé retro! Toto sú sladkosti detstva ľudí narodených pred rokom 2000
Zdroj: kaloricketabulky.sk

Campino cukríky

A čo hovoríte na na tieto smotanovo jahodové kolieska, od ktorých nás už boleli zuby, ale nevedeli sme sa ich dojesť? Ešte aj pekné boli…

Pravé retro! Toto sú sladkosti detstva ľudí narodených pred rokom 2000
Zdroj: topdesat.sk

TANG

Aj sme uvažovali, či to sem zaradiť, ale srdce nám natoľko stislo, že sme neodolali. TANG síce nebola sladkosť, no nepochybne patril k našim detským hostinám. Prášok, ktorý zalejete vodou a tá sa potom tvári ako džús. Navyše bol dostať v rôznych príchutiach. No mňam!

Zdroj: alibaba.com

Žuvačkové cigarety

Keď sa nad tým dnes zamyslíme, bol to pomerne pohoršujúci marketingový ťah. Ale my mu za to ďakujeme! Aké by bolo naše detstvo bez dôležitého výrazu v tvári držiac žuvačkovú cigaretu, simulujúc fajčenie? To nevieme povedať, no jednoznačne iné.

Zdroj: topdesat.sk

Kyselá noha

Lízanka v tvare nohy v sáčiku s náplňou chuťovej a pocitovej extázy nás nenechala chladnými. Prskací prášok bol síce neznesiteľne kyselý, no rozhodne to stálo za to.

Zdroj: youtube.com

Cukríkové náramky

Tak za tieto skvosty sa obdivujeme, že máme ešte všetky zuby. Takmer nerozkúsateľné cukríky na naťahovacej šnúrke zdobili našu vizáž a jesť sme ich mohli priamo z ruky. Aby toho však nebolo málo, šikovní majstri vyrábali i náhrdelníky. Och, áno, to bol sen.

Prečítajte si tiež:
Na tomto obrázku je len jedna vec, ktorú môžete zobrať do ruky. Uhádnete ktorú?
Zdroj: rbfchild.com

Prečítajte si tiež:

Rozprávky, na ktorých si fičali ľudia narodení pred rokom 2000

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií