fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Siedmy ročník Slížovice sa blíži: Budete môcť ochutnať parádne slíže od šéfkuchára Marcela Ihnačáka či vyskákať sa na koncerte známej českej kapely

Máte tip? napíšte nám mailom

Fanúšikovia slovenskej hudobnej scény sa o týždeň v utorok (28.8.) stretnú v Nitre na festivale Slížovica, ktorý organizuje kapela Horkýže Slíže.

Na siedmom ročníku Slížovice zahrajú okrem Slížov aj kapely The Paranoid, Zoči Voči, Chiki liki tu-a, Slobodná Európa, Polemic a Lapášanka. Prekvapením bude koncert českej rockovej kapely, ktorej názov však organizátori nemôžu prezradiť.

Pozvanie kapely Horkýže Slíže prijal známy gastromajster Marcel Ihnačák, ocenený dvoma hviezdami Michelin. Navarí slíže tak, ako ich má rád. „Pravda je taká, že skupina Horkýže Slíže sú moji kamaráti a nemáme možnosť sa stretávať až tak často, ako by som chcel. Myslím si, že toto je tá správna príležitosť. Publiku predstavím môj originálny recept na Horkýže Slíže, hlavné suroviny budú čakanka a sušená šunka. Viac neprezradím, príďte ochutnať,“ pozýva Marcel Ihnačák.

Marcel Ihnačák navarí slíže tak, ako ich má rád. Zdroj: Jakub Súkup/ ŠTARTFOTO

Obľúbený šéfkuchár bude mať na festivale vlastný stánok a jeho slíže si fanúšikovia budú môcť aj kúpiť. Svoje umenie predvedie na malom pódiu, ktoré bude zároveň patriť aj kapele Lapášanka a súťažiam.

Prečítajte si tiež:
Festival Pohoda je zrušený. Organizátori festivalu Grape dúfajú, že sa uskutoční

K Ihnačákovej kulinárskej šou sa pridá aj gitarista Horkýže Slíže Juraj Štefánik. „Som vyučený cukrár, desať rokov som pracoval v cukrárni a vyrábal špeciálne torty na zákazku. Takže mám k vareniu blízko a veľmi ma to baví. Som veľmi rád, že môžem variť s takým majstrom, ako je Marcel,“ vyjadril sa Štefánik.

Slížovica bude mať unikátnu gastrozónu, pripravené budú relax zóna, detské aj športové atrakcie. Deti do 130 centimetrov majú vstup zdarma. Informovala o tom PR manažérka Nora Krchňáková.

POKRAČOVANIE NA DRUHEJ STRANE →

Čo sa skrýva za veľkým prekvapením?

Zdroj: facebook.com/Slížovica /Official/

V súvislosti s avizovaným prekvapením, ktoré sa týka českej kapely, ktorá má taktiež vystúpiť, sa na internete objavilo množstvo komentárov. Nechceme konšpirovať, kaziť dlho pripravované prekvapenie či zverejňovať nepravdivé a neoverené fakty. Z toho všetkého však vychádza jeden výsledok, a keď to dáme von, iba napíšeme to, o čom sa už všade šepká.

Zdroj: facebook.com/Slížovica /Official/ (screenshot)

V hore uvedenom obrázku sa spomína, že ide o 5-člennú českú kapelu. Kabát spĺňa toto kritérium: kapelu tvoria Josef Vojtek, Tomáš Krulich, Milan Špalek, Radek Hurčík, Ota Váňa. Spomína sa aj prívlastok najlepšia česká kapela. Kabát získal nespočetné množstvo ocenení: Anděl, Český slávik, kapela roka vo všetkých možných i nemožných anketách, klip roka, najpredávanejší rockový album roka, absolútne najpredávanejší album roka vo všetkých kategóriách, najlepší koncert roka atď. Dnes je kapela Kabát považovaná odbornou aj laickou verejnosťou za najúspešnejšiu českú rockovú skupinu, ktorá nikdy neprerušila svoju činnosť a bez zmien funguje v jednej zostave, koncertuje a vydáva albumy od roku 1989.

Prečítajte si tiež:
Nový song! Reggae fanúšici majú svoju hymnu. Pravý RASTAMAN je vegetarián!

Napokon, koniec vety z obrázka – “…že bude Pohoda a nebude Žízeň!” – odkazuje na piesne tejto kapely. Posledným detailom je žlté “K” v teaseri, odkazujúcom na Kapelu Kabát.

Myslíme, že je to jasné. Tohtoroční účastníci Slížovice sa teda okrem iného môžu tešiť aj na legendárny Kabát! 

Ak ešte nemáte lístky, môžete si ich kúpiť v sieti Ticketportal za 13 € alebo na mieste za 15 €.

Zdroje: http://www.teraz.sk/kultura/skupina-horkyze-slize-slizovica/344188-clanok.htmlhttps://kabat.cz/historie/

Foto: https://scontent.fbts6-1.fna.fbcdn.net/v/t31.0-8/29060500_205016476932479_5434237943594116824_o.jpg?_nc_cat=0&oh=c9d0c442d52149c84edc60c910354bb8&oe=5C3632C0, http://www.restauraciatoscana.sk/data/files/63_k_7246_v.jpg, https://www.facebook.com/slizovica/photos/a.181814235919370/271607960273330/?type=3&theater

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií