Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nový song! Reggae fanúšici majú svoju hymnu. Pravý RASTAMAN je vegetarián!

Aj Bob Marley bol vegetarián! Hovoria speváci zo zoskupenia Aneboafro, ktorí vymysleli pieseň o vegetariánstve ako zdravý návod na zdravú stravu bez pesticít.

Zoberiem seno z vozu, nakŕmim kozu, podojím mlieka a napijem sa ho ešte čerstvého! Takto by mal žiť pravý RASTAMAN – vegetarián. Vypočujte si tento song spolu s novým klipom 🙂

Reggae (vysl. rege) je hudobný žáner ktorý vznikol na Jamajke v 60. rokoch minulého storočia. Napriek tomu, že sa niekedy používa na označenie širšieho spektra jamajskej hudby, slovo reggae pôvodne označovalo jasne vyhranený hudobný štýl, ktorý vznikol ako následovnik ska a najmä rocksteady.

Z rytmického hľadiska je reggae charakteristické prízvukom na neprízvučné doby – druhá a štvrtá doba každého taktu, pričom rytmická gitara zdôrazňuje aj tretiu dobu, prípadne drží akord z druhej doby až do štvrtej. Reggae býva pomalšie ako ska, no rýchlejšie ako rocksteady a ako oba tieto žánre používa gitarovú techniku skanking. Práve tempo a špecificky hraná tretia doba tvoria, spolu s odlišným spôsobom hrania basov, hlavný rozdiel medzi reggae a rocksteady.

ANEBOAFRO – RASTAMAN VEGETARIÁN – Reggae

Zoberiem seno z vozu, nakŕmim kozu, podojím mlieka a napijem sa ho ešte čerstvého!

Reggae

Zdroj: youtube.com, wikipedia.org

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií