fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nový song! Reggae fanúšici majú svoju hymnu. Pravý RASTAMAN je vegetarián!

Máte tip? napíšte nám mailom

Aj Bob Marley bol vegetarián! Hovoria speváci zo zoskupenia Aneboafro, ktorí vymysleli pieseň o vegetariánstve ako zdravý návod na zdravú stravu bez pesticít.

Zoberiem seno z vozu, nakŕmim kozu, podojím mlieka a napijem sa ho ešte čerstvého! Takto by mal žiť pravý RASTAMAN – vegetarián. Vypočujte si tento song spolu s novým klipom 🙂

Reggae (vysl. rege) je hudobný žáner ktorý vznikol na Jamajke v 60. rokoch minulého storočia. Napriek tomu, že sa niekedy používa na označenie širšieho spektra jamajskej hudby, slovo reggae pôvodne označovalo jasne vyhranený hudobný štýl, ktorý vznikol ako následovnik ska a najmä rocksteady.

Z rytmického hľadiska je reggae charakteristické prízvukom na neprízvučné doby – druhá a štvrtá doba každého taktu, pričom rytmická gitara zdôrazňuje aj tretiu dobu, prípadne drží akord z druhej doby až do štvrtej. Reggae býva pomalšie ako ska, no rýchlejšie ako rocksteady a ako oba tieto žánre používa gitarovú techniku skanking. Práve tempo a špecificky hraná tretia doba tvoria, spolu s odlišným spôsobom hrania basov, hlavný rozdiel medzi reggae a rocksteady.

Prečítajte si tiež:
Nový song: Ľudia sú falošní hadi!

ANEBOAFRO – RASTAMAN VEGETARIÁN – Reggae

Zoberiem seno z vozu, nakŕmim kozu, podojím mlieka a napijem sa ho ešte čerstvého!

Reggae

Zdroj: youtube.com, wikipedia.org

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií