fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slobodný otecko je skutočne veľkou inšpiráciou. Osvojil 4 deti s postihnutím a chce viac

Máte tip? napíšte nám mailom

Slobodný otecko, Benjamin Carpenter, je veľmi inšpiratívnym mužom…

33-ročný Brit Benjamin, ktorý žije v mestečku Shepley v štáte West Yorkshire je vo Veľkej Británii považovaný za skutočne inšpiratívneho človeka. Je to preto, že tento homosexuál sa rozhodol osvojiť si 4 rozkošné deti, ktoré sú ale postihnuté, no aj napriek tomu sa o nich príkladne a s láskou stará.

Ben priznal, že túžbu byť rodičom pociťoval už od mladého veku. “Vyrastal som v silne veriacej rodine, takže vo mne rástla aj starostlivosť. Vždy som túžil adoptovať si deti, mať nejaké biologické pre mňa nikdy nebolo podstatné,” povedal pre Unilad.

Jeho cesta ako adoptívneho otecka sa začala pred trinástimi rokmi. Tri roky trvalo, kým presvedčil úrady, že to s adopciou myslí skutočne vážne a chce sa stať jedným z najmladších homosexuálnych oteckov v krajine. Po 3 rokoch byrokracie si osvojil prvého synčeka, Jacka. Dnes má tento chlapček 10 rokov a trpí autizmom, čo znamená, že sa zvyšok rodiny musí do značnej miery prispôsobovať jeho potrebám. Jeho nevlastná sestrička Ruby má 6 rokov a má problémy s mobilitou a taktiež je zdravotne postihnutá. 5-ročnú Lily tiež trápi postihnutie a navyše je aj hluchá, čo bolo dôvodom, prečo sa rodina musela naučiť britský znakový jazyk (BSL), aby s dievčatkom mohli účinne komunikovať. Najmladším členom tejto rodinky je 2-ročný Joseph, ktorý trpí Downovým syndrómom.

Prečítajte si tiež:
Jiří Kajínek má vlastnú pesničku! Čo povieš na tento skvost?

“Častokrát počúvam názory ako: “Nie je to správne,” či “Pretože ty si homosexuál, budú aj všetky tie deti ako ty.” Pre mňa sú to však iba názory a viem sa s nimi vyrovnať. Myslím, že dostávam aj veľmi hlúpe a naivné pripomienky, no keď vysvetlím môj pohľad na vec, väčšina ľudí to pochopí a uvidí v tom zmysel,” tvrdí slobodný otecko.

Ben taktiež priznal, že zvažuje adopciu piateho dieťatka. “Všetky moje deti mi prinášajú do života absolútnu radosť. A keď niekedy ráno premýšľam o tom, aký by bol môj život bez nich, viem, že iste by bol prázdny,” tvrdí Brit, ktorý sa stal v roku 2015 “adoptívnym šampiónom”.

 

 

 

Zdroj: Bored Panda

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií