fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slováci víkend trávia na svahoch. Ako to tam vyzerá?

Slovenské lyžiarske strediská sú otvorené a plné lyžiarov.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na vlekoch sa dodržujú odstupy a používajú sa dezinfekčné prípravky. V strediskách sú upravené čakacie rady tak, aby nebolo viacero ľudí natlačených pri sebe. Otvorené strediská mali byť takto otvorené aj počas Vianoc. Počas lyžovačky majú lyžiari prekryté dýchacie cesty. Bufety na svahoch sú otvorené cez výdajné okienko.

lyžovačka 2021
Stredisko Jasná zdroj: facebook.com/jasnanizketatry
o
Stredisko Jasná zdroj: facebook.com/jasnanizketatry

Návšteva lyžiarskeho strediska od 14.12 bude vyžadovať antigénový alebo PCR test nie starší ako 72 hodín. Preto, ak ste plánovali na lyžovačke byť týždeň, budete test potrebovať každý tretí deň. Test je vyžadovaný od detí starších ako 10 rokov. Do kabínky od 14. decembra bude môcť ísť jedna osoba alebo rodina.

lyžovačka 2021
zdroj: facebook.com/parksnowdonovaly
lyžovačka 2021
droj: facebook.com/parksnowdonovaly

Vyššie uvedené opatrenia možno budú platiť len niekoľko dní. Pandemická komisia avizovala, že situácia je tak zlá, že navrhujú zákaz vychádzania. O tom, ako to bude cez sviatky vyzerať, ešte nie je rozhodnuté. Vláda bude o návrhu pandemickej komisie rokovať v pondelok. Ak by sa tak stalo, môže byť, že lyžovačka tento víkend bude poslednou v tomto roku. Pandemická komisia chce lockdown čo najskôr. Lockdown a zákaz vychádzania by mal platiť až do 10. januára.

Prečítajte si tiež:
AKTUÁLNE: Požiar stajní v bratislavskej Vrakuni sa rozšíril na vrakovisko

Parksnow Donovaly

To view this video please enable JavaScript, and consider upgrading to a web browser that

supports HTML5 video

 

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj facebook

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií