fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

SPÁLIL SI SA NA SLNKU? NEVADÍ, PORADÍME TI ČO S TÝM!

Zaspal si na ostrom letnom slnku keď si bol chytať bronz pri vode? Oberal si celý deň marhule na strome?  Behal si bez trička aby si svoje letné telo mohol ukázať svetu? Zabudol si pritom na opaľovací krém alebo si jeho potrebnosť jednoducho podcenil? Spálené tváre, ramená a chrbty dobre poznáme. Preto sme tu s niekoľkými tipmi ako zmierniť tvoje utrpenie.

 

1) Starý dobrý osvedčený biely jogurt!

Biely jogurt dnes zoženieš takmer v hociktorých potravinách a navyše nie je vôbec drahý. Stačí si na spálené miesta natrieť vrstvu jogurtu a počkať na úľavu. Ak nemáš jogurt skús smotanu, efekt je takmer rovnaký.

zdroj: rajo

 

2) Levanduľový olej, celý sa nim oblej!

Okrem toho, že krásne vonia, levanduľový olej môže byť užitočný aj ako liek na spáleniny, či repelent. Ak radšej siahaš po prírodných riešeniach, toto sa ti bude páčiť. Nájdeš ho v lekárniach ale jeho výroba nie je náročná, takže ak si trúfaš, podrobnejší návod nájdeš tu: https://www.napalete.sk/vyrobte-si-upokojujuci-levandulovy-olej/

3) Pena po holení.

Možno si nečakal zrovna takúto radu, ale ver, že funguje. Penu po holení si stačí rozotrieť na spálenej pokožke a počkať. Budeš cítiť ako pálenie ustúpi a ak pocítiš svrbenie, neboj, znamená to, že spáleniny sa hoja!

zdroj: youtube

POKRAČOVANIE NA DRUHEJ STRANE

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií