fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Chorá starenka poprosila zdravotnú sestru, aby jej vyčistila nechty. Sestričkina reakcia ju rozplakala

Máte tip? napíšte nám mailom

Aj keď je dnešný svet krutý a z ľudí sa čoraz viac vytráca ľudskosť, stále existujú svetlé výnimky. Presvedčila sa o tom aj starenka, ktorá na sklonku svojho života skončila v nemocnici, kde požiadala sestru o to, aby jej vyčistila nechty.

Zdravotná sestra Brandalyn Mae Porter z Texasu pracuje v nemocnici, na oddelení, kde sú starí a chorí pacienti. Svoju prácu vníma ako poslanie, a preto sa snaží spríjemňovať ich posledné dni. Brandalyn sa o jeden zo svojich zážitkov s pacientmi rozhodla podeliť na Facebooku, kde sa jej príspevok stal virálnym a nazbieral takmer milión reakcií.

“Dnes som čistila nechty jednej z našich nových pacientok. Požiadala ma, či by som jej ich následne nenalakovala priesvitným lakom. Povedala som jej, že je ten je nudný a môžem jej ich nalakovať nejakou veselšiou farbou. “Moje ruky nie sú pekné, nechcem, aby si ich niekto všímal,” namietala však starenka. Vtedy som jej citlivo povedala: “Vaše ruky vravia o vašom živote. Poznali lásku i radosť a určite prežili aj mnoho starostí a problémov. Vedia, koľkokrát hladili niekoho blízkeho, i to, koľko dobra ste rozdali.” Následne sme prebrali farbu laku a zhodli sme sa, že sa jej naviac hodí ružový,” napísala zdravotná sestra.

Prečítajte si tiež:
Prezidentka Zuzana Čaputová sa chce zapájať do legislatívneho procesu. Plat má takmer 10 tisíc eur

ruka_starenky1

 

 

Zdroj: Daily Mail

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií