fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ste tehotná? Toto je 8 cvikov, ktorým by ste počas tehotenstva mali venovať pozornosť

Máte tip? napíšte nám mailom

Zistili ste, že ste tehotná? Čakáte v najbližších mesiacoch prírastok? Ak áno, tak vedzte, že na cvičenie by ste nemali zanevrieť ani v tehotenstve.

Hoci je pravda, že sa neodporúča chodiť cvičiť do posilňovne, ľahké kardio cviky, plávanie či cvičenie s vlastným telom by vám a ani vášmu bábätku nemali ublížiť, samozrejme, pokiaľ nejde o rizikové tehotenstvo. A práve dnes sa môžete dozvedieť viac o 8 cvikoch, ktoré by ste počas tehotenstva mali zaručene vyskúšať.

Foto: www.brightside.me

#1

Prvý cvik je určený na posilnenie stehien. Ľahnite si na jednu stranu a hlavu si pridržte rukou. Pomaly zdvihnite hornú nohu do výšky, do ktorej vás vaše telo pustí bez toho, aby ste pociťovali nejaké ťažkosti. Následne nohu spustite dole a celý cvik opakujte niekoľkokrát. Po jednej sérií vymeňte strany a celý cvik opakujte s druhou nohou. Pre lepšiu stabilitu odporúčame spodnú nohu vystrieť vpred a pridržiavať sa rukou, ktorá nepodopiera hlavou, ako to znázorňuje obrázok.

Foto: www.brightside.me

#2

Druhé cvičenie zvyšuje flexibilitu svalov panvy, stehien a bedier. Cvik začína v sede, pričom vaše nohy smerujú k sebe a chodidlá sú spojené. Jemne sa ohnite vpred, ruky si položte na chodidlá a v takejto polohe ostaňte niekoľko sekúnd. Následne sa vráťte do východiskovej pozície a celý cvik opakujte. Pozor si dajte na to, aby ste počas cvičenia mali vystretý chrbát.

Prečítajte si tiež:
7 potravín, ktoré ti pomôžu dosiahnuť ploché brucho

Foto: www.brightside.me

#3

Vďaka tretiemu cviku docielite zníženie bolesti chrbta či posilnenie bokov, stehien a svalov panvového dna. Cvik začína v ležiacej polohe s ohnutými kolenami a hlavou položenu na ruke. Máte vystretý chrbát a spojené chodidlá. Následne zdvihnite na niekoľko sekúnd hornú časť nohy s kolenom, pričom vaše päty sa neustále navzájom dotýkajú. Potom vráťte nohu dolu a celý cvik opakujte niekoľkokrát. Po precvičení jednej nohy si vymeňte stranu a celý cvik zopakujte s druhou nohou.

Foto: www.brightside.me

#4

Za skvelú pôrodnú pozíciu sa považujú drepy, ktoré znižujú bolesť chrbta a posilňujú panvové dno. Postavte sa rovno s nohami na šírku ramien a pomaly začnite robiť drepy. Pozor si dajte na rovný chrbát, neohýbajte sa dopredu a vaše kolená sa pri ohýbaní nemajú predkláňať pred prsty na chodidlách. To, ako nízko pôjdete, záleží od toho, ako vás vaše telo pustí, určite to však nepreháňajte. Pre lepšiu stabilitu pri cvičení odporúčame pridržiavať sa stola či steny.

Foto: www.brightside.me

#5

Počas tehotenstva by ste nemali zabudnúť ani na naťahovanie vnútorných svalov. Piaty cvik začína tak, že jednu nohu si dáte pred seba a ohnete ju v 90° uhle, pričom vaše koleno nesmie presahovať cez vaše prsty. Druhá noha je zatiaľ vystretá dozadu. Následne sa nakloňte dopredu a váhu preneste na prednú nohu, vystrite sa a vydržte v tejto pozícií niekoľko sekúnd. Po precvičení prepnite nohy a celý cvik opakujte.

Prečítajte si tiež:
Nedajte bolesti žalúdka viac šancu: TOTO je 12 potravín, ktoré poskytnú úľavu

Foto: www.brightside.me

Pokračovanie článku nájdete na druhej strane.

#6

Obľúbený cvik Plank (doska) môžete cvičiť aj počas tehotenstva. Ľahnite si na svoje predlaktia, vystrite chrbát, narovnajte nohy a držte sa vo vzduchu na svojich chodidlách. V tejto vystretej polohe ostaňte tak dlho, pokiaľ vám to vaše telo dovolí. Pre zjednodušenie cviku odporúčame vo vystretej polohe ohnúť kolená, prípadne ich úplne položiť na zem. Pozor si však dajte na chrbát, ktorý má zostať počas cvičenia vystretý.

Foto: www.brightside.me

#7

Panvové dno a boky si precvičíte aj s týmto predposledným cvikom. Postavte sa na nohy na šírku ramien, pričom vaše chodidlá smerujú von. Pomaly sa ohnite v kolenách a zostaňte v tejto polohe niekoľko sekúnd. Nezabudnite dýchať a udržiavať rovnováhu. Následne sa vystrite a cvik zopakujte.

Foto: www.brightside.me

#8

Posledný dnešný cvik je považovaný za skvelú dýchaciu techniku. Sadnite si do tureckého sedu, zavrite oči a ruky si položte na svoje tehotenské bruško. Pomaly sa zhlboka nadýchnite, uvoľnite panvové svaly a pomaly vydýchnite. Sústreďte sa na to, aby boli vaša čeľusť, krk i ramená počas cvičenia uvoľnené. Následne znova opakujte, nádych a pomaly výdych.

Foto: www.brightside.me

Zdieľajte tento článok, nech sa o týchto cvikoch dozvedia aj ostatné tehuľky.

Zdroj: www.brightside.me
Foto: www.brightside.me

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií