fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Študuješ na vysokej škole a vo svojom voľnom čase sa flákaš na intráku a vymetáš párty? Možno by si mal začať zvažovať aj prácu. Prečo?

Máte tip? napíšte nám mailom

Obdobie štúdia na vysokej škole je skvelé. Väčšinou tvoj život aspoň do určite miery financujú rodičia, väčšinou už nebývaš doma, a preto máš konečne vytúženú slobodu a voľnosť, a vo väčšine prípadov nemáš príliš veľa zodpovedností. Máš v podstate najviac voľného času, ako kedy budeš mať. A ten by bolo super využiť! Napríklad aj tak, že si nájdeš prácu. Prečo? Pre toto!

1. Budeš mať vlastné peniaze

Áno, zarobíš si vlastné peniaze a nebudeš musieť mamu po dvoch dňoch na intráku prosiť, aby ti poslala ďalšie, lebo tie ktoré ti v nedeľu pred odchodom dala si už stihol minúť. Samozrejme, na „knihy.“ Budeš mať vlastné peniaze, ktoré budeš môcť minút podľa svojho vlastného uváženia.

2. Prax

Toľkokrát omieľaná pravda. Po škole totiž takmer každý jeden tvoj potenciálny zamestnávateľ bude očakávať aspoň nejakú prax. Je jedno, či budeš robiť v obchode za pokladňou alebo čašníčku v kaviarni. Pre väčšinu zamestnávateľov je dôležité, či máš aspoň aké také pracovné návyky a disciplínu a je im jedno, kde si ju získal.

Prečítajte si tiež:
Smrť z nepozornosti! Dievčina zjedla kebab, o pár minút bola mŕtva

people-woman-coffee-meeting

3. Získaš nové kontakty

Nikdy nevieš, kde a kedy narazíš na zaujímavých ľudí, ktorí ti môžu v živote pomôcť, prípadne niečo doň priniesť. Každý jeden nový kontakt sa počíta a čím viac ich máš, tým väčšia pravdepodobnosť, že sa v živote nestratíš.

4. Naučíš sa pracovať s ľuďmi

Teda, ak budeš pracovať z domu alebo niekde z tmavej kancelárie, kde okrem teba nikto nebude, kolektívnej práci ťa to veľmi nenaučí. Ale ak budeš pracovať v kolektíve, naučíš sa tímovej práci, komunikovať s ľuďmi a rešpektovať, ak majú iní názory a predstavy ako ty.

Presvedčili sme ťa, že práca popri škole je super?

Foto: Pexels

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií