fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Taliansko je prvá krajina na svete, kde sa budú študenti povinne učiť o klimatických zmenách

Máte tip? napíšte nám mailom

Taliansko sa chystá na reformu školstva. Stane sa prvou krajinou, kde sa budú deti učiť podľa nových školských osnov o zmene klímy na našej planéte. 

V súčasnosti sme svedkami toho, že o klimatických zmenách, globálnom otepľovaní, no predovšetkým o záchrane našej planéty, sa hovorí viac ako kedysi. To, že je súčasná situácia veľmi vážna, vidíme vo viacerých krajinách sveta. Ľadovce sa topia, voda pokrýva časti, kde kedysi stáli domy a požiare ničia hektáre lesov. Rozzúrení aktivisti štrajkujú v uliciach a vyčítajú politikom, že nevyvíjajú žiadnu snahu o záchranu našej planéty.

Taliansko mení vyučovacie predmety

Záujem o našu planétu vyvoláva najmä snaha mnohých aktivistov. Práve oni sa snažia upriamiť pozornosť na kampane, vďaka ktorým oslovujú stále viac a viac ľudí. Na čele takejto zmeny je bezpochyby mladá švédska študentka Greta Thunberg, ktorá si za svoju angažovanosť získala nielen milióny priaznivcov ale aj odporcov.   

View this post on Instagram

Lisbon!!

A post shared by Greta Thunberg (@gretathunberg) on

Zmenu nedávno ohlásila prvá európska krajina. Taliansko sa rozhodlo, že o spôsobe záchrany našej planéty bude učiť tých najmenších, aby nám vyrástla generácia rozvážnych a ekologicky zmýšľajúcich ľudí.

V nasledujúcom roku sa vďaka návrhu nového ministra školstva stane Taliansko prvou krajinou, ktorá do svojich vyučovacích osnov zavedie aj predmety, ktoré sa týkajú problémov zmeny klímy. Počas uplynulého týždňa to oznámil nový taliansky minister školstva Lorenzo Fioramonti.   

Nový minister školstva podporuje ekológiu. Zdroj: e-mc2.gr

Angažovaný minister školstva

Politik je v Taliansku známy najmä tým, že je veľkým podporovateľom všetkých aktivít, ktoré sa týkajú ekológie. Naposledy si vyslúžil kritiku od opozičných politikov, pretože otvorene podporil študentov v štrajku. Vyzval ich, aby slobodne šli štrajkovať namiesto toho, aby šli do školy.  

Podľa nových zmien by sa mala téma ekológie objaviť nielen ako samostatný predmet, ale dokonca aj v bežných predmetoch ako sú matematika, geografia či fyzika.

Myslíte si, že by sa podobná zmena uchytila aj v slovenskom školstve? Dajte nám vedieť v komentári váš názor.

Zdroj: good.is

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií