fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tento rok sa maturitné skúšky rušia. Takto vznikne hodnotenie

Minister školstva Branislav Gröhling na pondelkovom brífingu oznámil, že tohtoročné maturity sa v celom rozsahu rušia. Nebude ani písomná ani ústna časť.

Máte tip? napíšte nám mailom

Študentom sa známka vypočíta podľa aritmetického priemeru koncoročných známok zo všetkých ročníkov a polročných známok z posledných ročníkov. ,,Nemôžme tvrdiť, že by žiaci nepracovali alebo že by sa neučili. Žiaci boli celé štyri roky preverovaní a boli hodnotení,” informoval Gröhling. Tieto maturity budú ako minuloročné.

Žiaci však môžu požiadať o klasickú maturitnú skúšku v prípade, že nie sú spokojní s tou, čo sa im vypočítala. ,,Žiaci sa naďalej musia zúčastňovať vyučovania, pretože školský rok musia štandardne skončiť a musia dostať záverečné známky. V opačnom prípade žiakom hrozia komisionálne skúšky a v prípade komisionálneho skúšania je nutné ho absolvovať do desiateho mája,” vysvetlil minister.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj minedu
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií