fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tento rok sa maturitné skúšky rušia. Takto vznikne hodnotenie

Minister školstva Branislav Gröhling na pondelkovom brífingu oznámil, že tohtoročné maturity sa v celom rozsahu rušia. Nebude ani písomná ani ústna časť.

Máte tip? napíšte nám mailom

Študentom sa známka vypočíta podľa aritmetického priemeru koncoročných známok zo všetkých ročníkov a polročných známok z posledných ročníkov. ,,Nemôžme tvrdiť, že by žiaci nepracovali alebo že by sa neučili. Žiaci boli celé štyri roky preverovaní a boli hodnotení,” informoval Gröhling. Tieto maturity budú ako minuloročné.

Žiaci však môžu požiadať o klasickú maturitnú skúšku v prípade, že nie sú spokojní s tou, čo sa im vypočítala. ,,Žiaci sa naďalej musia zúčastňovať vyučovania, pretože školský rok musia štandardne skončiť a musia dostať záverečné známky. V opačnom prípade žiakom hrozia komisionálne skúšky a v prípade komisionálneho skúšania je nutné ho absolvovať do desiateho mája,” vysvetlil minister.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj minedu

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií