fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tesla sa spojí s Fiatom – na čom budú spolupracovať?

Máte tip? napíšte nám mailom

Tesla predáva emisné kredity spoločnosti Fiat Chrysler, pretože talianska automobilka sa snaží vyhnúť prísnym pokutám EÚ pre výrobcov automobilov, ktorí nespĺňajú prísne nové emisné normy.

Talianska automobilka už nedokáže plniť stále sprísňujúce sa normy emisií. Vedenie spoločnosti však našlo dieru v zákone, ako tieto pravidlá obísť. Celý koncern Fiat Chrysler sa totižto spojil s americkou Teslov. Firma Elona Muska vyrába výhradne elektromobily, z čoho logicky vyplýva, že ich autá žiadne výfukové plyny neprodukujú.

Zdroj: tesla.com

Analytici UBS minulý týždeň varovali, že Fiat Chrysler je automobilka s najvyšším rizikom nesplnenia požadovaných hodnôt.

„Fiat Chrysler čelí veľkej výzve, ak chce splniť ciele v oblasti emisií CO2 v dôsledku nedostatočných investícií do elektrifikácie,” uviedli analytici UBS. Spojenie síl s Teslou bolo pre spoločnosť jedným zo spôsobov, ako znížiť riziko pokút. Podobnou cestou sa vydali aj japonské automobilky Toyota a Mazda.

Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že Tesla nezištne zachránila taliansku značku s bohatou históriou. Je síce pravda, že keby táto spolupráca nevznikne, s touto automobilkou by sme sa pravdepodobne museli rozlúčiť, no tiež to Američania nespravili zadarmo. Nie je žiadnym tajomstvom, že ani Tesle zrovna v poslednom období predajné čísla nestúpajú. Finančnej injekcii od talianov sa teda nebránili a naopak koncern Fiat Chrysler oproti vysokým pokutám za emisie výrazne ušetril.

Prečítajte si tiež:
Hyundai do servisu! 430 tisíc kusov tohto modelu s rizikom požiaru
Zdroj: recordrentacar.com

Zdroj: edition.cnn.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií