fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vyrazte s deťmi za zážitkami: TOP 5 výletov, ktoré sa oplatí absolvovať tento víkend

Máte tip? napíšte nám mailom

Ani sme na nenazdali a leto pomaly, ale isto končí. Deťom ostávajú posledné dni prázdnin, kým sa poberú späť do školských lavíc. Užite si posledné dni na maximum. Ako? Vyrazte na výlet!

Habakuky – Dobšinského rozprávkový svet

Habakuky – Dobšinského rozprávkový svet na Donovaloch tvoria najmä domčeky v štýle ľudovo-fantazijnej architektúry. Pre návštevníkov ponúka atmosféru slovenských ľudových rozprávok. O nezabudnuteľný zážitok pre celú rodinu sa postarajú hrdinovia príbehov, ako Popolvár, Laktibrada a iní.

Rozprávková dedinka je ideálnym miestom pre školské výlety alebo organizovanie firemných posedení. Multifunkčný charakter celého areálu prináša množstvo nových nápadov a kreatívnych riešení pre usporiadanie skutočne originálneho firemného podujatia. Habakuky sú nezabudnuteľným miestom pre všetky vekové kategórie.

https://www.instagram.com/p/BlQzD-AlUU5/

Súčasťou areálu je aj zvieracia farma, z ktorej sa budú tešiť najmä deti. Vidieť kozičky, páva, kravičku či husi sa dnes len tak nevidí.

Počas hlavnej letnej sezóny je areál otvorený denne od 10.00 do 18.00 hodiny.

Program pozostáva z divadelných predstavení slovenských ľudových rozprávok a ukážok remeselných činností. K dispozícii je oddychová zóna s preliezačkami, hojdačkami aj mini-zoo.

Aktivity počas celej sezóny: rozprávkové predstavenia, rozprávkové bytosti, animátori, unikátne domčeky v ľudovo-fantazijnom štýle, ukážky remeselníkov či ukáž svoju šikovnosť v domčeku Negrambľoš.

Pedal Planet – Galéria šliapacích autíčok

Pedal Planet v Novej Polianke patrí k jednej z najväčších súkromných zbierok šliapacích autíčok v Európe. Viac ako 110 exponátov z celkového počtu 300 kusov je v Galérii Tatry rozdelených do šiestich hlavných skupín. Galériu nájdete vo Vysokých Tatrách v osade Nová Polianka, medzi turistickými strediskami Starý Smokovec a Štrbské Pleso.

Unikátne autíčka sú rozdelené podľa krajiny vzniku. Veľkú časť zbierky tvoria obľúbené a vzácne autíčka Formuly 1 a Indianapolis popredných značiek. Nechýbajú modely značiek Porsche, Mercedes či Jaguar. Priaznivcov Formuly 1 poteší kútik venovaný Ferrari, kde sa môžete tiež zoznámiť s bohatou históriou tejto talianskej značky.

V galérii Pedal Planet sa nachádza aj veľkoplošná obrazovka, na ktorej si môžete pozrieť nádhernú digitálnu minigalériu Martina Trenklera (prvý slovenský oficiálny fotograf seriálu F1).

Zdroj: podtatranske-noviny.sk

V retro sekcii zase uvidíte legendárny šliapací Moskvič. Pre najmenších sú pripravené autíčka na fotenie –jedinečná kolekcia vojenských a policajných autíčok, a dokonca aj plne funkčný kolotoč.

Okrem nich sa v zbierke Pedal Planet nachádza aj sekcia šliapacích motoriek a zábavný chopper – kolotoč, na ktorom sa môžu zabaviť najmä deti. Ďalšou časťou expozície sú rakety a lietadlá pod animovanou hviezdnou oblohou. Deti určite neodolajú pohyblivej talianskej rakete určenej pre dvoch malých kozmonautov.

Ak chcete vedieť viac, pripravené sú dotykové tablety, na ktorých si môžete pozrieť dobové fotografie či zaujímavosti o jednotlivých exponátoch.

Základný cenník si môžete pozrieť na tomto odkaze. V ponuke sú aj zvýhodnené rodinné balíčky.

Bio kúpalisko Levočská dolina

Areál prvého bio kúpaliska nájdete na východnom Slovensku, v rekreačnej oblasti Levočská dolina, pri meste Levoča. Nachádzajú sa tu tri prírodné bazény, no kúpať sa môžete iba v jednom z nich. Prvý slúži na čistenie a filtráciu vody. V treťom bio bazéne, respektívne jazere, sa prevádzkuje rybolov. Tu si ulovíte pstruha dúhového, a keď chcete, tak si ho rovno na mieste aj ugrilujete.

Jazierko na kúpanie pozostáva z troch častí s rôznou hĺbkou vody, takže na svoje si prídu deti aj dospelí. Samozrejmosťou je pláž s mierny klesaním, maximálna hĺbka bazénu je 2 metre.

https://www.instagram.com/p/Bywh83IIYhM/

V areáli bio kúpaliska nechýbajú trávnaté plochy, bufet s občerstvením a sociálne zariadenia. Rybolov si môžete užívať z móla, kde je aj altánok na grilovanie.

Na čistenie vody sa používajú vodné rastlinami a riasy, takže voda v jazierkach neobsahuje žiadne chemické látky.

Prevádzková doba bio kúpaliska je od pondelka do nedele od 9.00 do 19.00 hodiny. Aktuálny cenník platný do 31.8.2019 nájdete tu.

Košická detská historická železnica

Jednokoľajná historická úzkorozchodná železnica s dĺžkou 4,2 km, nachádzajúca sa v Čermeľskom údolí pri Košiciach, vybudovaná v rokoch 1955 – 1956, ako Pionierska železnica, prvá vo vtedajšom Československu. Detská železnica je v skutočnosti historickou muzeálnou železnicou. Nielen, čo do jej povahy a jedinečnosti, ale aj do veku dráhových vozidiel a dopravných zariadení.

V súčasnosti jazdí detská železnica až do konca októbra pravidelne zo stanice Čermeľ do stanice Alpinka a späť. Vychutnajte si jazdu jesenným Čermeľským údolím a užite si historické vlakové súpravy.

Prevádzkovateľom dopravy na železničke je občianske združenie Detská železnica Košice.

Zdroj: detskazeleznica.sk

Trať má najväčšie stúpanie 26 %. V stanici Čermeľ sa nachádzajú dosiaľ používané historické výhybky a koľajnice pochádzajúce zo Štiavnickej železnice. Terajšia detská železnica končí v žst. Alpinka (pôvodne Pionier) pri prímestskom rekreačnom stredisku. Jazda vláčikom trvá 20 minút.

V blízkosti samotnej Detskej železnice je rekreačné stredisko Alpinka a Bankov s možnosťou stravovania a športových aktivít pre deti a dospelých a tiež golfové ihrisko. Sú to zároveň kľúčové trasy turistických chodníkov a lyžiarskych bežeckých trás do okolia. Cez les to nie je ďaleko ani na bobovú dráhu, takzvanú „bobovku”, či do zoologickej záhrady v Kavečanoch, najväčšej ZOO na Slovensku.

Na objednávku premávame železnica celoročne. Cestovný poriadok si môžete pozrieť tu.

Lanové centrum Lanoland Koliba

Lanové centrum nájdete v Bratislave na Kolibe – Kamzíku, hneď pri bobovej dráhe. Lanoland Koliba je určený pre tých, ktorí radi hľadajú nové výzvy alebo sa chcú iba zabaviť. Lezenie môžu absolvovať deti od 130 cm. Lanová dráha má celkovú dĺžku 423 metrov.

Zdroj: travelguide.sk

Lanové centrum tvorí 5 okruhov lanových prekážok:

  1. pozemný – pre najmenšie deti (nízke lanové prekážky, hojdačky a lezecká stena),
  2. modrý – ľahký okruh, odporúča sa hlavne deťom do 15 rokov a na „rozcvičku” pre dospelých, je vo výške 4 až 6 metrov (15 prekážok a 1 lanovka),
  3. červený – stredne náročný, určený prevažne pre zdatnejších mladých ľudí, vo výške 6 až 10 metrov (22 prekážok a 2 lanovky),
  4. žltý (tímový) – primárne vytvorený dvojiciam, je súčasťou červeného okruhu (6 prekážok),
  5. čierny – najťažší okruh určený skúsenejším návštevníkom (5 prekážok a 1 lanovka).

K lanovému centru sa môžete dostať aj MHD. Premáva tam trolejbus číslo 203, vystúpiť treba na konečnej zastávke Koliba, odkiaľ budete pokračovať asi 20 minút pešo po ceste alebo sledovať zelenú turistickú značku.

Navštíviť môžete aj malebné miesta pár kilometrov od Bratislavy.

Zdroj: travelguide.sk

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií