fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Toto pohrebné lego má pomôcť deťom zmieriť sa so smrťou blízkych

Máte tip? napíšte nám mailom

Vysvetliť deťom ako funguje smrť nie je najjednoduchšie. Pomôcť by vám malo nové lego, ktoré je zamerané práve na to.

Pokúsiť sa hovoriť o smrti môže byť celkom zložité. Mnohí rodičia si s touto témou dávajú načas. Ak však dieťa nie je na smrť pripravené a nevie o nej dostatok informácií, proces smútku preň môže byť ešte ťažší. Je to preto, lebo je zmätené, nevie, čo má robiť alebo ako sa cítiť. „Do svojich plánov sme zatiahli aj Viedenskú asociáciu psychoterapeutov, ktorí potvrdili, že nové LEGO produkty sú účinné pri terapii s deťmi a pre ich rodičov. Deti takto môžu spracovať svoj smútok lepšie,“ vysvetľuje hovorca múzea, ktoré s celým nápadom prišlo.

Ozývali s nám trúchliace rodiny s otázkami ako: „Môžem vziať naše deti na pohreb dedka?“

pohrebné lego
Krematórium s rakvou. Zdroj: bestattungsmuseum.at

Deti, ktoré nie sú schopné pochopiť samotnú koncepciu smrti, môžu byť ešte viac ovplyvnené stratou milovanej osoby. O veciach ako je smrť, smútok, pohreby či kremácia treba hovoriť otvorene a čestne. Len tak svoje deti najlepšie pripravíte na neskôr. Viedenské pohrebné múzeum Bestattungsmuseum sa rozhodlo pomôcť mladším návštevníkom lepšie pochopiť tieto zložité problémy. Zaviedli súpravu LEGO s temnými pohrebnými scénami.

Premýšľali sme nad tým, ako môžeme pomôcť deťom prekonať ich smútok.

„V roku 2018 sme s mojim tímom premýšľali o nových produktoch z komponentov LEGO. Ozývali s nám trúchliace rodiny s otázkami ako: „Môžem vziať naše deti na pohreb dedka?“ Alebo: „Moje dieťa smúti, čo môžem robiť?“ vysvetľuje hovorca múzea Dr. Florian Keusch pre online magazín Bored Panda. „Premýšľali sme nad tým, ako môžeme pomôcť deťom prekonať ich smútok. Vyvinuli sme teda krematóriá, cintorín s rýpadlom, rodinu smútku, mŕtve telo ženy, kostru a historický pohrebný voz.“

pohrebné lego
Historický pohrebný voz. Zdroj: bestattungsmuseum.at

Viedenská asociácia psychoterapeutov potvrdila, že nové LEGO produkty sú účinné pri terapii s deťmi.

Správy o mierne morbídnych množinách LEGO získali celosvetovú pozornosť, ktorú Dr. Keusch označil za ohromne pozitívnu. „Len 0.00001 percent ľudí bolo našim legom znechutených, pretože si prečítali len titulky článkov „LEGO krematória,“ a nečítali v článku to, čo tým chceme dosiahnuť.“ Je dôležité podotknúť, že toto nie je oficiálny produkt značky LEGO. Je len vyrobený z komponentov LEGO.

Prečítajte si tiež:
Slovenský poslanec NRSR Poliačik za SaS sa dal na rap! Originálny spôsob, ako zaujať mladého voliča?

Čo si myslíte vy? Je toto dobrý nápad ako pomôcť deťom pochopiť stratu blízkych?

Zdroj: .boredpanda.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií