fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tragický Silvester pre zvieratá: Požiar v ZOO nebol jediný problém

Máte tip? napíšte nám mailom

Koniec roka má byť plný zábavy, avšak tento rok priniesol mimoriadne tragický Silvester. Požiar v nemeckej ZOO, mŕtve labute v Prahe i vydesení domáci miláčikovia sú smutnými udalosťami osláv.

Mimoriadne tragický Silvester v nemeckej ZOO

Tragický Silvester, na ktorý Nemecko tak skoro nezabudne! Na Nový rok sa objavili v médiách príšerné informácie o tom, že silvestrovské oslavy spôsobili veľký požiar v ZOO v Nemecku v meste Krefeld. Tragédiu neprežilo okolo 30 zvierat. Oheň zachvátil pavilón opíc, kde uhynuli vzácne zvieratká. Neprežili šimpanzy, orangutany, dve staršie gorily, kalone a rôzne vtáky. Hasičom sa podarilo zachrániť dva šimpanzy a škody sa vyšplhali na niekoľko miliónov eur. Podľa posledných informácií sa na polícii prihlásili dobrovoľne tri ženy, ktoré púšťali lampióny šťastia zakúpené na internete. Dve dcéry so svojou šesťdesiatročnou mamou vypustili počas silvestrovskej noci päť lampiónov šťastia, ktoré podľa polície dopadli do pavilónu a spôsobili požiar. Podľa nemeckého trestného zákonníka im za to hrozí päť rokov väzenia alebo peňažná pokuta. Tragický Silvester však nebol len v Nemecku.

Prečítajte si tiež:
Na Slovensku máme vlaky, ktoré horia a meškajú: Pozrite sa, aký unikát majú v Čechách

Hrôza pre labute v Prahe

Tragický Silvester bol aj v Prahe. Nádherné labute utrpeli pri ohňostrojoch a delobuchoch ťažké poranenia, jedna zahynula. Jednu zranenú labuť odniesli ľudia späť do vody a nie je jasné, či prežila. Ďalšia prišla o krídlo, ale pravdepodobne ju po vyliečení vrátia do prírody. Zranených ich bolo minimálne päť. Bujaré oslavy pri mostoch v hlavnom meste Česka však mohli ublížiť aj ďalším zvieratám, ktoré už záchranári viac nenájdu. Tento tragický Silvester sa podľa záchranárov voľne žijúcich živočíchov stal jedným z najhorších v histórii.

Tato mladá labuť narazila do tramvajového vedení na Mánesově mostu v 1 hodinu po půlnoci. V té době ještě Praha stále burácela ohňostroji. Utrpěla otevřenou zlomeninu křídla, ze které silně krvácela.

Zveřejnil(a) Záchranná stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy dne Středa 1. ledna 2020

Mŕtvi domáci miláčikovia i odtrhnuté prsty

Na Facebooku pridali svoj tragický Silvester aj rôzni ľudia. Domáci miláčikovia sa pri delobuchoch a ohňostrojoch veľmi boja.  Nepríjemnú skúsenosť opísala pani zo Žiliny, ktorá po odpálení zábavnej pyrotechniky  prišla o sučku afgánskeho chrta. Mladá fenka skolabovala preto, lebo neďaleko od nej došlo k výbuchu. V tomto období veľa zvieratiek zo strachu ujde a majitelia ich už nikdy viac neuvidia. Práve v tomto období sa množia aj fotky odtrhnutých prstov a zmrzačených rúk, pretože kombinácia alkoholu a petárd je viac ako nebezpečná.

Pri odpálení zábavnej pyrotechniky počas dňa v Žiline uhynula fenka, po silnej rane skolabovalaSilvestrovské a…

Zveřejnil(a) Nekŕmte nás odpadom dne Čtvrtek 2. ledna 2020

Prečítajte si tiež:

Tipy, ako môžete perfektne stráviť posledný deň v roku

Zdroje: zookrefeld.de tvnoviny.sk  webnoviny.sk  irozhlas.cz  blesk.cz  zilinak.sk facebook.com

Prečítajte si tiež:
Novinka vo svete líčenia! Rúž na pery so živými kvetmi je novodobý fenomén
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií