fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Trinásť nelegálnych migrantov sa pri prevoze takmer zadusilo, polícia obvinila vodiča z prevádzačstva

Muž pochádzajúci z Ukrajiny, ktorý sa snažil previezť 13 nelegálnych migrantov pochádzajúcich zo Sýrie.

Máte tip? napíšte nám mailom

30.4.2022 (Webnoviny.sk) – Policajti obvinili z prevádzačstva vodiča, ktorý nelegálnych migrantov prepravoval v neľudských podmienkach. Hliadka polície ich objavila pridusených v ložnom priestore vozidla.

Vodičom bol 29-ročný muž pochádzajúci z Ukrajiny, ktorý sa snažil previezť 13 nelegálnych migrantov pochádzajúcich zo Sýrie. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Získali informácie a pripravili sa

„Príslušníci Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii získali operatívne informácie o plánovanom prevoze nelegálnych migrantov z územia Maďarska na Slovensko. Informácie nepodcenili a 29. apríla pripravili opatrenia smerujúce k zadržaniu podozrivého vozidla aj s jeho posádkou,” uviedla Bárdyová.

Polícia od skorého rána monitorovala oblasť v okolí hraničného priechodu v Štúrove (okres Nové Zámky), kadiaľ malo vozidlo spolu s nelegálnymi migrantmi prejsť.

Vodič sa pokúsil ujsť

Policajti dali vodičovi znamenie na zastavenie, ten však na výzvy nereagoval a pokúsil sa ujsť. Zastavili ho pri čerpacej stanici v obci Salka (okres Žiar nad Hronom).

„Prípad prevzal vyšetrovateľ a v súčasnosti prebiehajú procesné úkony, po ktorých sa rozhodne o návrhu na väzbu pre obvineného muža, ktorému po dokázaní viny hrozí trest odňatia slobody v trvaní od sedem do desať rokov,” uzavrela Bárdyová.

Prečítajte si tiež:
Kaliňák bol prepustený z väzby, trestné stíhanie však súd považuje za odôvodnené vo všetkých bodoch

Viac k témam: Migranti, Prevádzačstvo, Utečenci
Zdroj: Webnoviny.sk – Trinásť nelegálnych migrantov sa pri prevoze takmer zadusilo, polícia obvinila vodiča z prevádzačstva © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií