fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rozmýšľate nad nezvyčajnou dovolenkou? Týchto 14 destinácií navštívia len tí najodvážnejší

Máte tip? napíšte nám mailom

Ste dobrodruh, ktorý miluje cestovanie? Ak vaša dovolenka snov nespočíva v ležaní na pláži, ale radšej máte niečo nezvyčajné a adrenalínové, tieto destinácie sú pre vás tie pravé. 

Je normálne si priznať, že nie všetci patríme do kategórie odvážnych turistov. Niektorí z nás majú radi vylihovanie na pláži s drinkom v ruke, iní zase neodídu z dovolenky bez poriadneho “vzrúša”. Existuje však názor, že najlepšie pocity zažijeme práve vtedy, keď prekonáme svoj strach.

Ak tejto teórii neveríte, prečítajte si náš článok o turistoch a ich zážitkoch, z ktorých mali najprv poriadny rešpekt, no teraz majú nádherné spomienky.

 • Diera na druhý svet

Toto miesto je známe ako Jacob´s Well a nachádza sa v štáte Texas, USA. Zatiaľ najhlbšie preskúmaný bod sa nachádza v hĺbke 42 metrov. Studňa je považovaná za jedno z najnebezpečnejších potápačských miest na svete. Ak máte v pláne navštíviť toto miesto, radšej sa držte ďalej od hlbokých tmavých jaskýň.

 • Pod vodou existuje úplne iný svet, ak sa ho rozhodneme preskúmať

View this post on Instagram

Open up your mind and the possibilities are endless. Walking through a fairyland with @brinkleydavies. ———— Going up river on a small local boat through mangrove forests and thick jungles that hold some of the rarest species in the world, we arrived at a spot called “Mirror Lake”. This incredible place is meromictic, meaning it has layers of water that do not mix. The top layer being cool, crystal clear fresh water, and the bottom layer being warm, green, and salty. Diving down as monkeys sat and watched us from the branches above only added to the magic and mysticism. Derawan, Indonesia with the amazing team at @indtravel! One of my new favorite images, shot with @aquatech_imagingsolutions. #underwaterphotography #wonderfulindonesia #freedive #indonesia

A post shared by Travis Burke (@travisburkephotography) on

Objaviť niečo takéto musí byť zážitok. Zrkadlové jazero v Indonézií je meromiktické. To znamená, že vodné vrstvy v ňom sa nemiešajú. Horná vrstva je chladná a krištáľovo číra, zatiaľ čo spodná vrstva je slaná, teplá a zelená.

 • Miesto z ríše snov

https://www.instagram.com/p/Bt-G3CGgF4H/?utm_source=ig_embed

Cenote Ik-Kil v Mexiku vyzerá priam rozprávkovo, takmer ako z filmu Avatar. Zaujímavá je aj jeho história. Mayovia ho považovali za posvätné miesto a archeológovia našli v hlbokých vodách kosti či dokonca šperky.

 • Táto skúsenosť by mala byť na To Do liste každého cestovateľa

https://www.instagram.com/p/BnIHSGFh-9X/?utm_source=ig_embed

Ak niekedy zabudnete, akí ste v skutočnosti maličkí, môžete vyskúšať plávanie so žralokom veľrybím na ostrove Derawan v Indonézií. Veľkosť týchto tvorov je približne rovnaká ako autobus. Našťastie sa tieto živočíchy živia planktónom, takže ich záujem o ľudí je nulový. 

 • Podvodná jaskyňa, ktorá bola zdolaná na jeden nádych

https://www.instagram.com/p/Bd1UGAKnb4-/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Ak ste zažili už všetko, no práve niečo takéto chýba na vašom instagramovom profile, odporúčame navštíviť Havaj. Jediné, čo potrebujete, je byť dostatočne statočný a zostať uvoľnený, keď vás vlny začnú hádzať okolo jaskyne, hovoria odvážni turisti.

 • Plavba do neznáma

Aj v Európe máme očarujúce miesta. Táto jaskyňa sa nachádza v blízkosti mesta Pula v Chorvátsku. Niektorí ľudia ju nazývajú aj Holubia jaskyňa. Populárnou sa stala vďaka online komunite a niekto spísal podrobné pokyny na to, ako ju nájsť.

Na čo netreba pri návšteve zabudnúť? Ľudia odporúčajú vziať si baterku, vraj ju budete potrebovať.

 • Východ slnka by tu bol nezabudnuteľný

V oblasti Glacier Point v národnom Yosemitskom parku môžete mať pocit, že ste vzdialený len kúsok od oblohy. Vo výške 975 metrov je skalný previs, ktorý sa týči nad údolím a priťahuje turistov z celého sveta. Sprevádzajú ho fotky s popiskom „Bol som tu.”

 • Plávanie so sardinkami

https://www.instagram.com/p/BrAp6hAhrfF/?utm_source=ig_embed

Kam sa človek pozrie, uvidí len tmavý hustý oblak vznášajúci sa pred ním. Jediný lúč slnka ale dokáže odhaliť tajomstvo. Nejde však o žiadnu čiernu dieru ale o hustý húf plávajúcich rýb. Plávanie s miliónom sardiniek vyzerá rozprávkovo. Ak nechcete len čítať o skúsenostiach, ktoré zažili iní, ale chcete to zažiť na vlastnej koži, určite navštívte Moalboal.

 • Kto by si trúfol?

https://www.instagram.com/p/Beivkokljsz/?utm_source=ig_embed

Fotografia vznikla na švajčiarskom jazere Lac Lioson. Ak už balíte kufre, aby ste si aj vy odtiaľ odniesli takúto fotku, nezabudnite si zbaliť aj náradie, ktorým takúto dieru vysekáte.

 • Serpentíny vedúce do tmy

Táto jaskyňa patrí medzi najznámejšie jaskynné systémy na svete. Zdroj: MattCloudy / Reddit

Ak nemáte strach z tmy a ani stiesnené priestory vám nerobia problém, cesta po týchto serpentínoch bude pre vás extrémny zážitok. Carlsbad Caverns v Novom Mexiku zaujme ľudí svojou majestátnosťou a tajomnosťou. Je zaradená medzi jeden z najstarších a najznámejších jaskynných systémov na našej planéte.

 • Pohľad do duše našej planéty

Tieto obrovské praskliny môžete vidieť v Skaftafell na Islande. Našli by ste v sebe dostatok odvahy pozrieť sa dole?

 • Viac ako 2 kilometre dlhý kráter

https://www.instagram.com/p/BrCTl4OH01e/?utm_source=ig_embed

Práve tento kráter je stále žijúca aktívna sopka. Mount Bromo je viac ako dva kilometre hlboká diera, ktorá navštevujúcich turistov zahalí do popola doslova od hlavy po päty.

 • Gigantické morské oko

Morské 300 metrov široké oko bolo spozorované v Belize. Zdroj: U.S. Geological Survey (USGS) / Wikimedia Commons

Zemské oko sa nachádza v Belize. Nazýva sa aj Great Blue Hole a je považované za povinné potápanie pre každého pravého potápača. Plocha je okrúhla, široká necelých 300 metrov a hlboká necelých 125 metrov.

 • Hojdačka v oblakoch

https://www.instagram.com/p/Brd4mv-g9pb/?utm_source=ig_embed

Neexistuje asi nikto, kto by sa ako malý nerád kolísal. Avšak ako plynul čas, väčšina z nás z toho vyrástla. Ak vám ale chýba pocit lietania, ktorý sme mali ako deti, v Pichincha Volcano je hojdačka s naozaj nebeským výhľadom.

Aj keď sa to zdá byť vysoko, podľa všetkých, ktorí to vyskúšali, je táto atrakcia nadmieru bezpečná. Záleží len na uhle fotografie.

Zdroj: brightside.me

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií