Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tvorba kreslených rozprávok, ako ju nepoznáte! Dôkazmi sú staré fotografie

Dnešná doba je omnoho jednoduchšia na tvorbu animácií, rozprávok a filmov, ako pred desiatkami rokmi.

Tvorba kreslených rozprávok, aká bola kedysi, bola skutočnou drinou!

Vtedy vytvoriť animáciu bola naozaj drina! svedčia o tom aj tieto staré fotografie, ktoré ukazujú tvorbu pohybov kreslených postavičiek.

Na disneyovkách sme vyrastali asi všetci. V období takýchto kreslených rozprávok neexistovala žiadna digitálna či počítačová technika, no napriek tomu sa filmárom a hercom podarili nádherné rozprávkové príbehy. Je za tým ale veľa práce!

Kathryn Beaumont prepožičala svoj hlas viacerým kresleným postavičkám ako napríklad Alici, ktorá blúdila po krajine zázrakov, či Wendy z Petra Pána. No hlas nie je všetko. V rozprávkach si zahrala aj hereckú rolu.

V štúdiu Disney sa takto tvorili animácie! Pozor! Za týždeň dokázali filmári zanimovať  len 23 až 24 sekúnd animácie. Musela to byť pre ne obrovská makačka a slúžili im na to zaujímavé predmety. Napríklad taký pád z útesu alebo kolísanie sa na vlnách sa v štúdiu natáčalo obzvlášť zaujímavým spôsobom, ktorý si my, v časoch veľkej digitalizácie a technického pokroku nedokážeme ani len predstaviť.

Tieto rozprávky sú určite vzácne a možno si ich tvorbu budeme viac vážiť 🙂

Tvorba kreslených rozprávok tak, ako ju nepoznáte!

tvorba kreslených rozprávok

tvorba kreslených rozprávok

alice-wonderland-classical-animation-kathryn-beaumont-30

alice-wonderland-classical-animation-kathryn-beaumont-32

alice-wonderland-classical-animation-kathryn-beaumont-34

 

Tvorba kreslených rozprávok v krátkom filme 🙂

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií