fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Týchto 10 rád vám zlepší ráno.

Máte tip? napíšte nám mailom

Väčšina z nás patríme k ľudom, ktorí akonáhle ráno počujú svoj budík,  rýchlo ho zrušia a spia ďalej. Aj to je jedna z možností ako začať ráno. Pravdaže, niektorí aktívnejší si stihnú ráno zacvičiť, osprchovať sa, naraňajkovať i nachystať deťom desiatu do školy. A to nehovoríme len o ženách. My vám však prinášame niekoľko rád, ktoré ak urobíte, budete celý deň vo forme. Nemusíte byť ranné vtáča, aby ste tieto rady splnili. Dá sa to aj takto.

1. Meditujte každé ráno

Meditácia a dokonca aj jednoduché sústredené dýchanie vám pomôžu začať deň s pocitom pokoja. Namiesto toho, že siahnete po svojom telefóne alebo notebooku, kvôli sms správam či mailom, seďte a užívajte si ticho.

Deň bude dlhý a počas neho vás čaká množstvo aktivít. Preto ho začnite zľahka a to vám pomôže zvýšiť sústredenie sa okolité problémy. A to nehovoríme o vašej zvýšenej energii a optimizme.

2. Prejavte vďaku

Začnite deň reflektovaním toho, za čo ste vďační. Pravidelné sústredenie sa na to, za čo ste vďační počas rána, zvýši vaše povedomie vďačnosti aj v priebehu dňa. U väčšiny ľudí je to ranná modlitba.

sunrise-615911_640

 

3. Stanovte si ciele dňa

Po raňajkách si môžete určiť nejaké tri ciele, ktoré by ste chceli v danom dni dokázať alebo splniť. Napríklad, pomôcť starej babke s nákupom, keď pôjde hore schodmi. Verte, poteší vás to. Ciele si môžete každý deň meniť. Je to len na vás.

Prečítajte si tiež:
Matka nechala svoju dcérku v opustenom dome. Neuveríte, čo našla, keď sa tam po desiatich rokoch vrátila

4. Určte si harmonogram

Je dôležité určiť si harmonogram. Ak máte v práci veľa povinností, potrebujete aj relax. Ten si môžete vymedziť na seba po dobrom obede alebo len tak isť večer s rodinou do kina alebo na večeru.

5. Pite veľa vody

Keď ráno vstanete z postele, je vaše telo dehydrované. Preto je dôležité, aby ste sa ráno po zobudení čo najskôr napili. Najdôležitejšie je vypiť veľa vody do obedu, to z vás vyplaví toxíny, zníži pocit hladu a obmedzí možnosť vzniku bolesti hlavy počas dňa.

6. Cvičte aj ráno

Mali by ste problém nájsť niekoho, kto sa necíti ráno aspoň trochu zdrevenený. Nemusia to byť namáhavé cviky, stačí keď vaše cvičenia budú zamerané na ponaťahovanie si svalov. Odporúčajú to dokonca aj doktori. Štúdie ukazujú, že pravidelný ranný strečing zvyšuje flexibilitu, zlepšuje prekrvenie, znižuje stres počas dňa a napráva držanie tela.

breakfast-876875_640

7. Hudba lieči

Pozitívna energia z obľúbených pesničiek je zaručená. Štúdia z roku 2013 zistila, že hudba zlepšuje to, ako sa človek cíti. Hudba ma dve najdôležitejšie prínosy regulácia nálady a pocit sebavedomia. A v neposlednom rade zvyšuje motiváciu a výkon pri aktivitách, ktoré spravíme počas dňa.

Prečítajte si tiež:
Tieto príznaky netreba podceňovať: Môžu totiž značiť psychické problémy

8. Smejte sa

Začnite deň s tým, že sa na seba budete usmievať v kúpeľňovom zrkadle. Možno si vaši príbuzní budú o vám myslieť, že ste sa pomiatli, no vy im darujte úsmev. Smiech bude mať pozitívny vplyv na vašu celkovú pohodu. Úsmev na tvári vás robí viac prístupnými a tiež dôveryhodnejšími. Väčšina lídrov v partiách sú usmievaví a prístupní ľudia.

9. Nezabudnite upratať

Život je uponáhľaný a rána bývajú často kritické. Keď meškáte a nestíhate do práce alebo do školy bude veľkým pokušením nechať oblečenie rozhádzané po zemi, riady v umývadle a smeti nevysypané.

Čistota vám tiež umožní relaxovať po návrate domov. Je vždy lepšie aktívne si po sebe poupratovať, ako keby ste to mali počuť od svojej mamy alebo manželky.

10. Urobte najťažšiu úlohu ako prvú

Ak dokážete ráno urobiť tú najťažšiu prácu, napr. zacvičiť si, môže sa stať, že aj náročnejšie úlohy, ktoré vás počas dňa stretnú, nebudú až také náročné. Je to hlavne kvôli tomu, že ste už niečo ťažšie pre seba v danom dni urobili. A potom sa môžete sústrediť na tie ľahšie úlohy.

Zdroj:  www.powerofpositivity.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií