fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinskú armádu sme mali podporovať omnoho skôr, myslí si Habeck

Predchádzajúca nemecká vláda kancelárky Angely Merkelovej čelila kritike pre väzby s Ruskom, najmä pre závislosť od ruských energií.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.4.2022 (Webnoviny.sk) – Nemecký vicekancelár Robert Habeck označil za chybu, že jeho krajina už omnoho skôr nepodporovala ukrajinskú armádu. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Podpora mala prísť skôr

Minister hospodárstva a ochrany klímy sa v rozhovore pre verejnoprávnu televíziu Zweites Deutsches Fernsehen vyjadril, že Nemecko malo s podporou začať už pred rokmi.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Určite sme mali podporovať ukrajinskú armádu omnoho skôr, a tým nemám na mysli dni alebo týždne, ale roky,” skonštatoval Habeck.

Závislosť od ruských energií

Predchádzajúca nemecká vláda kancelárky Angely Merkelovej čelila kritike pre väzby s Ruskom, najmä pre závislosť od ruských energií.

Nemecko teraz podľa Habecka pomáha s dodávkami ťažkých zbraní Ukrajine po tom, ako sa vláda zaviazala zvýšiť výdavky na obranu tak, aby splnila cieľ NATO, ktorý zodpovedá dvom percentám HDP.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Krajina tiež pozastavila spustenie plynovodu Nord Stream 2 z Ruska.

Viac k témam: Plynovod Nord Stream II., rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinskú armádu sme mali podporovať omnoho skôr, myslí si Habeck © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Švédska vládna strana podporuje vstup krajiny do NATO, má však niekoľko podmienok
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií