fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Austrálii nasnežilo najviac za posledných 69 rokov

Nízkotlakový systém v pondelok udrel na juhovýchod Austrálie a do oblasti priniesol množstvo snehovej nádielky. Na niektorých miestach takého množstvo snehu nevideli od roku 1951.

Máte tip? napíšte nám mailom

Nízkotlakový systém rapídne ochladil v priebehu pondelka a utorka juhovýchod Austrálie. Najprv udrel na Tasmániu, kde priniesol intenzívne sneženie a silný vietor, ktorý dosahoval rýchlosť až 90 km/h.

V Tasmánii došlo k ohromeniu cestnej dopravy, pričom kvôli poveternostným podmienkam množstvo áut uviazlo v snehovej búrke.

Obyvateľov prekvapila nielen prítomnosť snehu, ale najmä jeho množstvo. Na poriadnu snehovú nádielku obyvatelia nie sú zvyknutí.

V Launcestone na severe Tasmánie nevideli sneh už 69 rokov. Napadol im tam tento týždeň prvýkrát od roku 1951.

Systém sa postupne presunul smerom do Viktórie, kde taktiež priniesol poriadnu snehovú nádielku. Viac ako 13-tisíc domácností kvôli sneženiu a silnému vetru ostalo bez elektrickej energie.

V niektorých častiach Austrálie sa zvyčajne sneh objavuje približne raz za 10 rokov.

Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií