fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Bratislave polícia rozpustila protest. Ľudia boli bez rúšok a kričali Matovič do basy

V Bratislave sa dnes konal ďalší protest proti pandemickým opatreniam.

Máte tip? napíšte nám mailom

Vystúpili na ňom aj poslanci z ĽSNS. Na začiatku protestu nechýbala ani slovenská hymna.

Uhrík označil celoplošný núdzový stav za nezmyselný a žiada jeho zrušenie. Podľa neho si slovenská vláda prisvojila kompetencie takmer také, ako mal fašistický diktátor Mussolini a roztrhal štát. Pokračoval, že vláda sa správa arogantne k obyčajným ľuďom. Podľa Uhríka by mala vláda zrušiť nezmyselný núdzový stav a obnovenie zdravotnej starostlivosti pre všetkých ľudí, ktorí si platia zdravotné odvody, nie len pre tých, ktorí majú Covid-19. Tiež chce, aby sa okamžite otvorili školy. Prítomní protestujúci zatiaľ skandovali.

Následne sa k slovu dostal všeobecný lekár pre dospelých Peter Lipták a začal svoj príhovor dezinformáciou o nosení rúšok: “Tu sa vedie informačná vojna… som veľmi rád, že tu nemáme rúška. Nie sú žiadne dôkazy, že by boli na niečo dobré, naopak… to iba blázon Matovič môže testovať, testovať a testovať….

Na proteste vystúpil aj poslanec Milan Mazurek, ktorý nazval premiéra „narušeným psychopatom“.

Aj napriek aktuálne zhoršujúcej sa pandemickej situácii sa na proteste stretli stovky ľudí. Protest približne o 13:30 skončil. Polícia však podľa Denník N musela dav rozohnať. Vo videu, ktoré zverejnili, je vidieť agresívneho muža, ktorý sa snažil provokovať policajtov.

Prečítajte si tiež:
Miroslav Marček dostal 23-ročný trest odňatia slobody za vraždu Jána Kuciaka a Martiny

Podľa Denníka N zadržala polícia na proteste minimálne dvoch ľudí. Podľa informácií má byť medzi zadržanými aj všeobecný lekár Peter Lipták, ktorý šíril dezinformácie o ochranných rúškach.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií