fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Tatrách do rána napadlo 15 cm snehu. Hrozí lavínové nebezpečenstvo

Počas noci napadlo v najvyšších polohách Tatier 15 centimetrov čerstvého snehu. Horskí záchranári varujú pred lavínovým nebezpečenstvom.

Máte tip? napíšte nám mailom

Horská záchranná služba upozorňuje turistov a návštevníkov Tatier, že v našich najvyšších pohoriach od nadmorskej výšky približne 1700 m n. m. hrozí lavínové nebezpečenstvo 1. stupňa.

Počas noci napadlo vo Vysokých, Západných a Nízkych Tatrách okolo 15 cm nového snehu. Okrem sneženia túto oblasť potrápil aj silný južný vietor, ktorý ráno dosahoval rýchlosť v nárazoch 140 km/h.

Horskí záchranári taktiež upozorňujú, že čerstvo napadaný sneh je uložený veľmi nerovnomerne.

„Náveterné svahy sú vyfúkané do tvrdého podkladu, na záveterných svahoch, v žľaboch a pod stenami sú snehové vankúše do hrúbky 50 cm,“ upozorňuje Horská záchranná služba na svojej stránke.

Dnes môže vietor na horách dosiahnuť rýchlosť 70 km/h.

Veterné počasie spojené so snežením čaká naše hory aj najbližšie dni. Turistiku bude ovplyvňovať aj nízka dohľadnosť.

Aj z tohto dôvodu horskí záchranári odporúčajú návštevníkom, aby nepriaznivé počasie zvážili a zohľadnili pri plánovaní svojich aktivít vo vysokohorskom teréne.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií