fbpx
V tele tejto veľryby našli 40 kíl plastov. Pozrite si citlivé fotografie z pitvy

V tele tejto veľryby našli 40 kíl plastov. Pozrite si citlivé fotografie z pitvy

Mladá veľryba na Flipínach umrela kvôli plastom. Po pitve boli biológovia nepríjemne prekvapení.

Zviera našli v sobotu na filipínskom ostrove Mindanao. Morskí biológovia a dobrovoľníci z múzea D’ Bone Collector v Davao City boli po pitve šokovaní. Ako príčinu smrti zvieraťa uviedli gastrický šok, ktorý spôsobilo 40 kíl plastov v žalúdku veľryby.

plasty
Plasty z veľryby doslova ťahali. Zdroj: facebook.com/D-Bone-Collector-Museum

Na záberoch si môžete všimnúť, aké množstvo odpadu sa vo zvierati nachádzalo. Biológovia z múzea sa na svojom Facebooku vyjadrili, že je neskutočné, ako veľryba s toľkými plastami v tele prežila tak dlho.

Správa spoločnosti Ocean Conservancy z roku 2017 uviedla, že Čína, Indonézia, Filipíny, Thajsko a Vietnam vynášajú do oceánu viac plastov ako zvyšok sveta.

Darrell Blatchley, morský biológ a majiteľ múzea D’ Bone Collector, sa v minulosti podieľal na výskume. V ňom počas desiatich rokov skúmal mŕtve veľryby a delfíny. Zistil, že 57 z nich zomrelo kvôli nahromadenému odpadu plastov v žalúdku. Správa spoločnosti Ocean Conservancy z roku 2017 uviedla, že Čína, Indonézia, Filipíny, Thajsko a Vietnam vynášajú do oceánu viac plastov ako zvyšok sveta.

plasty
Našli v nej aj plastové tašky od ryže. Zdroj: facebook.com/D-Bone-Collector-Museum

V Thajských vodách zahynie kvôli plastom ročne približne 300 kusov živočíchov.

Aj v júni minulého roka zahynula v južnom Thajsku veľryba. Prehltla viac ako 80 plastových tašiek. Tie vážili 8 kíl. Biológovia odhadujú, že každý rok zahynie v thajských vodách približne 300 morských živočíchov vrátane veľrýb, morských korytnačiek a delfínov.

Zdroj: msn.comfacebook.com

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Tenisky z odpadu nájdeného v oceáne? Adidas ich začal vyrábať!
Google+ Linkedin

Autorka je študentkou masmediálnej komunikácie, ktorá sa rada realizuje v oblasti online žurnalistiky. Fascinuje ju umenie v podobe kinematografie, literatúry, muziky a popkultúry. Čitateľom približuje rôzne témy a rada pracuje aj na rozhovoroch so zaujímavými ľuďmi.