fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

VALENTÍN INAK: Trendom je ruža obalená v čokoláde

Máte tip? napíšte nám mailom
14. február je pred dverami a drahí páni, pripomíname, že v tento sviatok bude vaša drahá polovička očakávať pozornosť, hýčkanie, opateru a určite aj nejaký ten kvet. Teda, nie „nejaký ten”, ale poriadny kvet, prípadne kyticu. Tá je stelesnením ženskej jemnosti a poteší každú príslušníčku nežného pohlavia. Ak si však potrpíte na originalitu, máme pre vás riešenie. Povedzme si však najskôr niečo o tom, ako vybrať vhodný kvet, vyskladať kyticu a nakoniec o nových trendoch. Rozhovor nám poskytla manažérka kvetinárstva Rhapis.

 

Ako sa dá kytica vyskladať na mieru?

Ak máte šikovného floristu, tak veľmi jednoducho. Podotýkam však, že väčšina mužov je takých, ktorí riešia kytice na poslednú chvíľu, tým pádom nezostáva floristovi dostatok času na premyslenie a konať musí neraz prvoplánovo. Tým netvrdíme, že svoju prácu odflákne, práve naopak, aj v krátkej chvíli vie vytvoriť nádhernú kyticu. Avšak ak príde muž o pár dní skôr a kyticu si vypred objedná, povie pre koho má byť a ak má, tak aj nejakú svoju predstavu o tom, čo by v nej malo byť, čo sa obdarovanej páči a ako by mala vyzerať, florista má dostatok času kompozíciu si premyslieť a výsledok je potom presne taký, aký si prajete – dojatá žena.

Prečítajte si tiež:
MIMORIADNE: Na Slovensku potvrdili 9 nových prípadov nakazenia koronavírusom
Zdroj: rhapis.sk

Keď ste povedali, že by mal muž vedieť, čo sa jeho mame, priateľke, sestre páči, znamená to, že má k vám prísť s konkrétnou predstavu?

Nie, tak som to nemyslela. Samozrejme, môže mať aj konkrétnu predstavu a my sa jej budeme snažiť čo najviac priblížiť, ale skôr som myslela, že by mal vedieť, či má konkrétna žena rada viac poľné, jednoduchšie kvety, alebo niečo exotické. Napríklad pri exotických kyticiach môže byť aranžmán v nádobe, v tvare srdca a tak ďalej. Možností je naozaj veľa, ale muž by mal vedieť, čo sa žene páči, alebo naopak, nepáči. Ak však jej vkus nepozná, nevadí. Ružami nikto nikdy nič nepokazil. 🙂

Sú najpredávanejšími kvetmi stále ruže?

Ruža je kráľovná kvetov a stále si neohrozene drží prvenstvo.

Zdroj: www.rhapis.sk

Kytica na sviatok sv. Valentína patrí len priateľke, alebo si myslíte, že je vhodná aj napríklad pre mamu?

Myslím, že tento sviatok je o priateľkách a manželkách, ale chodia k nám aj muži, ktorí vezmú kvet aj svojej malej dcére alebo dcéram, aby neboli smutné, že mama dostala a ony nie.

Prečítajte si tiež:
Nahnevaní obyvatelia si vybavili účty s krokodílmi. Hoci sú v Indonézii chránené, zabili ich až 292!

Už dlho sa traduje, že výber farby sa odvíja od veku. Je to pravda?

Toto už dávno pradávno nie je pravda. Skôr je to o tom, aká farba sa dáme páči.

Je kytica vhodná aj pre chlapa?

No samozrejme! Mužom sa zvyknú tiež dávať ruže alebo kvety, ktoré sú svojím vzhľadom robustnejšie. Napríklad strezílie, amarylis, anthúria.

Zdroj: rhapis.sk

Aké sú nové trendy v kvetinárstve?

Pestovatelia kvetov sa snažia vymýšľať novinku každý rok. Je to napríklad ruža obalená v čokoláde alebo malých cukríkoch, ďalej sú to rôzne boxy alebo preparované ruže.

Ak by ste si jednu z kytíc na fotke zakúpiť, môžete tak urobiť takmer v obchodnom centre Aupar, Avion, Bory Mall, Central, Danubia, Eurovea, River Park, Retro, Tesco Lamač alebo jednoducho na TEJTO STRÁNKE.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií