fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na Instagrame má svoj vlastný profil včela: Zbiera “lajky” ako najväčší influenceri

Máte tip? napíšte nám mailom

Na Instagrame sa objavila včela, ktorá momentálne kradne lajky influencerom z celého sveta. Viete, v čom je výnimočná? 

Na sociálnych sieťach dnes nájdete všetko. Najmä na Instagrame na vás z každého rohu vykúkajú fotografie receptov, cestovateľských tipov či najnovšej módy. Sociálne siete využívajú aj ľudia, ktorí sa snažia upozorňovať na spoločenské problémy a vďaka originálnym fotografiám robia osvetu. Presne o to sa snaží aj influencer s celkom netradičným portfóliom, ktorého tvárou je včela.

Včela na Instagrame

Ak by ste na internete hľadali najkrajší obrázok včely, určite by ste zablúdili na Instagram. Práve tu si svoju komunitu vybudovala včela, ktorá má viac ako 210-tisíc sledovateľov.

Včela sa na prvý pohľad nelíši od bežných celebrít. Aj na jej profile by ste našli fotografie z rôznych častí sveta, snímky z letných dovoleniek, pracovný kolotoč, Halloween či návštevu galérie.  

https://www.instagram.com/p/B3mmOTwIe20/

Tento nápad vytvorili francúzski filantropi s cieľom upozorniť na ohrozený druh včiel a skutočnosť, že každým rokom je tohto vzácneho hmyzu menej a menej.

O včelách sa dnes hovorí oveľa viac, ako to bývalo zvykom v minulosti. Starí ľudia kedysi verili, že ak vyhynie posledná včela, vyhynie aj ľudstvo. Aspoň malou troškou k záchrane planéty sa rozhodol pomôcť aj obľúbený herec Morgan Freeman. Na svoj ranč nasťahoval 26 včelích úľov, v ktorých našlo svoj domov niekoľko tisíc divých včiel z Arkansasu. Aby sa včely cítili ako v prirodzenom prostredí, zasadil na ranč množstvo druhov kvetov, vrátane levandule, mangólie či ďateliny.   

Prečítajte si tiež:
Chcete začať tvoriť hudbu? 5 tipov, ktoré nakopnú vašu kreativitu

https://www.instagram.com/p/B3e3SFyArqF/

https://www.instagram.com/p/B215QBGi78T/

Zabáva aj učí

Včely patria bez pochýb k tým najdôležitejším tvorom na svete. A práve to sa snažia prostredníctvom Instagramu naučiť aj ostatných ľudí zakladatelia profilu bee_nfluencer.

Okrem roztomilých fotografií, by ste na ich Instagrame našli aj fakty o populácii včiel a dozvedeli sa aj to, ako včely chrániť. Ak by ste si však mysleli, že ide o jediného zvieracieho influencera na Instagrame, boli by ste na omyle. Svojich fanúšikov má aj ježko Herbee. Profil mu založila jeho majiteľka a dnes ho sleduje 1,6 miliónov ľudí z celého sveta.  

https://www.instagram.com/p/B3MdUllAslp/

https://www.instagram.com/p/B2RuvMRAyDa/

Zdroj: Instagram.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií