fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vedcom sa podarilo rozlúštiť skryté stránky z denníka Anny Frankovej. Čo sa v nich píše?

Máte tip? napíšte nám mailom

Moderné technológie pomohli vedcom odhaliť obsah doposiaľ nepreskúmaných strán denníka židovského dievčaťa.

Anna Franková – meno, ktoré pozná hádam každý. Židovské dievča, ktoré roky spolu svojou rodinou pred nacistami, no nakoniec zahynulo v koncentračnom tábore, je známe predovšetkým svojim denníkom, do ktorého písala o svojom živote.

Keď koniec druhej svetovej vojny z rodiny Frankovcov prežil iba otec Otto, našiel denník, ktorý jeho najstaršia cena zanechala. Rozhodol sa o jej zápisky podeliť so svetom a z jej poznámok sa rázom stal bestseller. Niektoré zo strán však ostávali záhadou, nakoľko boli zvláštne zlepené a ešte prednedávnom nik ani len netušil, čo ukrývajú. Teraz je to už ale známe.

Zdroj: News

Ide o vskutku zaujímavé texty, ktoré sú dôkazom toho, že 14-ročné dievča si zaznamenávalo aj niekoľko vulgárnych vtipov o ženách, mužoch, sexe i prostitúcii. “Hocikto, kto si tie stránky prečíta, má úsmev na tvári. Neslušné vtipy nie sú medzi mládežou ničím výnimočným a aj vďaka ním vieme, že aj napriek svojmu talentu, ktorý Anna bez pochýb mala, bola len obyčajnom dospievajúcou slečnou,” ozrejmil Frank van Vree, riaditeľ holandského inštitútu pre vojnu, holokaust a genocídu.

Prečítajte si tiež:
Selene Gomez zachránila život kamarátka. Speváčka totiž súrne potrebovala obličku kvôli nepríjemnej diagnóze
Zdroj: News

Tieto stránky napísala Anna 28. septembra roku 1942, čiže iba niekoľko týždňov predtým, než sa spolu s rodinou musela začať skrývať pred nacistami. “Tieto stránky nás dostali hlbšie do osobnosti mladého dievčaťa a úžasnej spisovateľky, Anny Frankovej,” tvrdí Roland Leopold, výkonný riaditeľ múzea Anny Frankovej.

Zdroj: News

Zaujímavosťou je, že aby sa jej lepšie vyjadrovalo k téme sexu, adresovala slová fiktívnym osobám. Napríklad vulgárne vtipy adresovala imaginárnej priateľke Kitty. “Každý muž, teda ak je normálny, naháňa ženy. Tieto ženy ich čakajú na ulici. V Paríži na to dokonca majú veľké domy, otec tam bol,” či “Vieš prečo sú dievčatá z Wehrmachtu v Holandsku? Aby slúžili ako matrace pre vojakov,” napísala na margo prostitúcie.

 

 

Zdroj: News

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií